Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Vláček v penzionu U hájovny

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Vláček v penzionu U hájovny

Umístění hřiště

Vlkov nad Lužnicí, 391 81

Popis hřiště a okolí

Celé hřiště je koncipováno ve tvaru vláčku, kdy jednotlivé herní prvky představují vagóny a průchody mezi nimi. Z lokomotivy se průchodem přes pohyblivý žebřík z kulatin dostanete na vagón s pískem, odtud se přes dvě levitující klády přesunete do vagónu pro odpočívající rodiče a průchodem přes houpačku dorazíte do posledního vagónu s rozhlednou, odkud můžete sjet po skluzavce či sručkovat. Vhodné i pro dospělé, kteří si zde mohou vyzkoušet svou rovnováhu. Nechybí telefon mezi lokomotivou a vagónem pro komunikaci s pasažéry a průvodčím. Celkem můžete nalézt až 20 herních prvků.

Zajímavost o hřišti

Hřiště se nalézá v oblasti pískoven a podloží do neznámé hloubky tvoří písek, pískové hřiště tudíž nemá dno. Jedná se proto možná o „nejhlubší pískoviště na světě", děti se zatím každopádně na spodek pískoviště, přes veškerou snahu, neprohrabaly. Protože celá plocha hřiště (přes 250 m²) slouží jako pískoviště, jedná se jistě o největší pískoviště široko daleko. Nově u hřiště instalujeme originální mechanické železniční závory, včetně pohonu, děti i dospělí si tak budou moci závory stáčet.

Datum uvedení hřiště do provozu

04/2011

Realizační skupina

autor

Jan Nietsche

majitel

Tomáš Novotný

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Tomáš Novotný

Obec bydliště / sídla společnosti

Vlkov

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Tomáš Novotný

Telefon

+420 724 371 770

E-mail

ubytovani@vlkov.eu

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Pan domácí původně pracoval na počítači v Praze ve vývojovém oddělení banky, ale nakonec se rozhodl pro návrat do rodné vesnice Vlkov na Třeboňsku a zde si postavil v roce 2011 penzion U hájovny, jehož součástí je i dětské hřiště. Součástí areálu je i půjčovna sportovních potřeb a zahrada. V penzionu pan domácí žije se svou rodinou, a tak může plnit hostům jejich přání.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací