Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Mezní Louka

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Mezní Louka

Adresa hřiště

Mezná - místní část Mezní Louka, 407 17 Hřensko

Datum uvedení do provozu

04/2015

Popis hřiště a okolí

Hřiště se nachází v nejnavštěvovanější částí národního parku České Švýcarsko přímo na křižovatce turistických tras, v blízkosti autobusové zastávky, úschovny kol, rozlehlého parkoviště a ubytovacích a restauračních zařízení na Mezní Louce. Vlastnímu hřišti dominuje cca 4 metry vysoká, 15 metrů dlouhá a přes 3 metry široká maketa Pravčické brány, nejznámnějšího symbolu národního parku České Švýcarsko, vyrobená z akátového dřeva. Tato maketa je pojatá jako multifunkční herní prvek. Děti se tak mohou po bráně nejenom projít, ale také po ní lézt jako horolezci, prolézat jejím vnitřkem, klouzat se nebo sjíždět z ní po lanovce. Hřiště doplňuje několik menších herních prvků, od klasických pružinových a lanových houpaček po maketu mraveniště sloužícího zároveň jako pískoviště i lezecká stěna či skluzavku a stromová šplhadla. Inventář hřiště tvoří také ochranný dřevěný plůtek a dřevěné stoly a lavičky.

Realizační skupina

Autor

Tomovy parky - servis, s.r.o.

Majitel

Správa národního parku České Švýcarsko

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Správa národního parku České Švýcarsko

Bydliště/Sídlo společnosti

Pražská 52, 407 46 Krásná Lípa

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 412 354 050

Email

n.park@npcs.cz

Kontaktní osoba

Richard Nagel

Logo/Fotka

Doplňující informace

Národní park České Švýcarsko byl založen 1. ledna r. 2000. Posláním správy národního parku je uchování a zlepšení přírodního prostředí, ochrana cenných ekosystémů národního parku, ale také podpora šetrných forem cestovního ruchu a ekologická výchova.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací