Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Mokřad v Zoo Ostrava

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Mokřad v Zoo Ostrava

Adresa hřiště

Michálkovická 197, 710 00 Ostrava

Datum uvedení do provozu

10/2015

Popis hřiště a okolí

Mokřad - unikátní naučná stezka o obojživelnících a pro obojživelníky. Expozice vznikla na doposud nevyužívaném území na konci rybniční sítě. Na místě bylo vytvořeno několik mokřadních ploch, jimiž návštěvníci procházejí po dřevěném povalovém chodníku. Součástí přírodní expozice je také altán, kde si mohou lidé odpočinout, případně se ukrýt před deštěm. Nachází se zde i naučná mýtina s informačními panely prezentující význam mokřadů a nutnost ochrany těchto biologicky velmi cenných území. Po deštných pralesích a korálových útesech jde o biotopy s největší biologickou aktivitou a rozmanitostí. Jsou útočištěm mnoha druhů živočichů a rostlin. Nejnápadnější součástí celého prostoru jsou modely našich obojživelníků a plazů v nadživotní velikosti (skokan, rosnička, ropucha, čolek, mlok, ještěrka, užovka a slepýš). Děti i dospělí si tak mohou tyto živočichy dobře prohlédnout. Pro mnohé z nás zůstávají tajemnými a někdy méně oblíbenými tvory. Cílem expozice je přiblížit veřejnosti život těchto živočichů, jejich význam v přírodě a přispět tak k vytvoření pozitivního postoje k nim. Mokřad se nachází pod výběhem afrických kopytníků v bezprostřední blízkosti zastávky safari expresu.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Zoologická zahrada Ostrava, příspěvková organizace

Bydliště/Sídlo společnosti

Michálkovická 197, 710 00 Ostrava

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 596 241 269

Email

info@zoo-ostrava.cz

Logo/Fotka

Doplňující informace

Zoo Ostrava patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům. Plošně druhá největší zoo v ČR chová na téměř 100 ha asi 4000 zvířat. Je otevřena každý den od 9 hod. V posledních letech prošla zoo výraznou proměnou, vzniklo zde několik nových pavilonů a voliér. Součástí je Botanický park s 6 km stezek v klidnější části zoo. V areálu jsou odpočinková místa, stovky laviček, dětská hřiště, restaurace s celoročním provozem. Areál je maximálně přístupný handicapovaným.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací