Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

První volnočasový EKOPark Liberec

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

První volnočasový EKOPark Liberec

Umístění hřiště

Liberec, 460 01

Popis hřiště a okolí

Téměř v centru Liberce vyrostla přírodní oáza klidu a zeleně. Vstupní bránu do EKOParku naleznete na cyklostezce u Nisy a těšit se můžete na více než 100 originálních interaktivních dřevěných prvků a výtvorů, které umožňují rozsáhlé spektrum aktivit pro širokou veřejnost. Pořádáme tematické festivaly (Den bláta, Retro games, Bosou nohou), vyrábíme ze dřeva v ekodílničkách, vaříme v blátivé kuchyni, rozezníváme dendrofon, chodíme stezkou naboso, hledáme poklad v jeskyni, učíme se dle živlů, ztrácíme se v bludišti, roztáčíme koloběh vody, potíme se v crossfitu, relaxujeme v korunách stromů, atd.

Zajímavost o hřišti

EKOPark byl vybudován na území bývalé černé skládky, útočišti bezdomovců a narkomanů, bez pomoci dotací a grantů, díky zapálení svého tvůrce Stanislava Šťastného. Jedná se o inspirativní prostředí pro aktivní i relaxační trávení volného času, kde zjistíte, že mobil, tablet a být stále online k životu vlastně nepotřebujete. Celý park je zároveň koncipován jako jedna velká „lesní kavárna“ s dostatkem míst k sezení a každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa.

Datum uvedení hřiště do provozu

07/2016

Realizační skupina

Autor

Stanislav Šťastný

Majitel

Stanislav Šťastný

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

První volnočasový EKOPark Liberec, z. ú.

Obec bydliště / sídla společnosti

Liberec

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Stanislav Šťastný

Telefon

+420 776 454 238

E-mail

info@ekoparkliberec.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Tvůrce EKOParku Stanislav Šťastný je aktivní sportovec, majitel a jednatel společnosti SunGarden.cz s.r.o., která se již 20 let zabývá zahradní architekturou. Především je však otec dvou dětí, se kterými rád tráví volný čas v přírodě. Když objevil pozemek v srdci Liberce, který do té doby ležel ladem, začal spřádat plány, jak jej proměnit v zelenou oázu. Roku 2015 začal naplno realizovat svůj srdcový životní projekt, který propojuje přírodu se vzděláváním, volnočasovými aktivitami, kulturou a sportem.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací