Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

Park Kneslova, Brno-Černovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Park Kneslova, Brno-Černovice

Umístění hřiště

Brno-Černovice, 618 00

Popis hřiště a okolí

Hřiště se nachází v brněnské části Černovice, v parku mezi bytovými domy, základní a mateřskou školou. Současně s výstavbou hřiště byl park revitalizován. Původní architektura byla v podstatě zachována, stejně tak stávající vzrostlé stromy i keře. Pěší komunikace, které park hvězdicovitě protínají, byly nově vymezeny a zkultivovány. Podél tras a do ploch parku byly umístěny herní, sportovní i relaxační prvky, také mobiliář. Park je užíván zejména dětmi obou škol a příležitostně i obyvateli okolních domů, tedy dospělými a seniory. Výběr aktivit, resp. prvků, zohledňuje všechny věkové skupiny.

Zajímavost o hřišti

V bodě střetávání cest vznikl symbolicky prostor pro setkávání s individuálním a netradičním mobiliářem. Lemován je dubovými hranoly k sezení, ležení či lezení. Část středového prostoru zaplňuje rozměrné pískoviště, sevřené rovněž dubovými hranoly. Ve středu a zároveň v přímé linii oproti vstupu do školy se nachází nejintimnější místo parku „Hnízdo”, které je stylizovaným úkrytem, místem pro setkání i odpočinek. Ostatní herní mobiliář je určen dětem různého věku a nabízí různé aktivity.

Datum uvedení hřiště do provozu

07/2018

Realizační skupina

Autor

hřiště.cz, s.r.o.

Majitel

Městská část Brno-Černovice

Zřizovatel

Městská část Brno-Černovice

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

hřiště.cz, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Vztah k hřišti

Autor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Andrea Chlupáčková

Telefon

+420 777 715 097

E-mail

info@hriste.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme český výrobce dětských hřišť, sportovišť a venkovních cvičebních programů. Hřiště pro všechny generace vyvíjíme, navrhujeme, vyrábíme, stavíme a servisujeme. Individuální projekty jsou pro nás výzvou. Jsou důležitou součástí naší nabídky. Na přání zákazníka vytváříme originální, netypové stavby – celky dětských hřišť. Řešíme koncepčně i výtvarně celé volnočasové a oddechové areály. Naše hřiště najdete na téměř 4000 místech. Pod značkou playcite úspěšně expandujeme do zahraničí.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací