Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

19.

DÍVČÍ HRADY

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

DÍVČÍ HRADY

Účel stavby

Stavba pro odpočinek a setkávání

Popis stavby

Parku a dětskému hřišti na Dívčích Hradech dominuje tvarově jednoduchá a na první pohled nenápadná stavba klubovny. Ta na první pohled připomene spíše jakýsi hrubě pracovaný kámen s jemným dřevěným interiérem. Vnější hrubé rysy umocňuje obklad z heraklithových desek. Směrem do parku je klubovna otevřena celoskleněnou fasádou a maximálně tak dává přehled, co se děje uvnitř či venku. Zastřešení terasy pak chrání návštěvníky před deštěm a budovu před přehříváním.

Popis práce se dřevem a jeho využití vč. inovativního řešení

Konstrukční systém budovy je dřevěný z CLT panelů v kombinaci s KVH profily v rámci vodorovných konstrukcí. To umožnilo prezentaci konstrukčního systému a využití dřeva jako jedinečného materiálu pro pohledové plochy v interiéru, který je jednoduchý a jedinečný.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Jedinečná stavba klubovny v parku na Dívčích Hradech je schovaná mezi stávajícími stromy v budoucím parku a dětském hřišti. Jedinečnost pozemku se vzrostlými stromy inspirovala architekty k zachování hodnotných stromů a umístění veškerých prvků, včetně klubovny tak, aby bylo minimalizované kácení dřevin.

Stavba vzniká jako zázemí a součást parku a dětského hřiště, jedná se o komunitní klubovnu / kavárnu pro setkávání místních a místního spolku. Projekt získal příspěvek z veřejného rozpočtu – v rámci projektů přihlášených do participativního rozpočtu Prahy 5.

Typ dřevostavby

konstrukce z vrstveného masivního dřeva (CLT, ...)

Umístění stavby

Praha 5, 150 00

Zastavěná plocha

83,46 m2

Užitná plocha

59 m2

Počet podlaží

1

Objem spotřebovaného dřeva

45 m3

Součinitel prostupu tepla

0,18W.M-2.K-1 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Způsob vytápění a ohřevu vody

Elektrické topné kabely, elektrický bojler a krbová vložka.

Realizační skupina

Architekt

Studio Reaktor

Projektant

MOTION construction

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

studio reaktor s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 7 – Holešovice

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jan Kačer

Telefon

+420 602 236 720

E-mail

kacer@studio-reaktor.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Svou tvorbu zakládáme na synergii a silných vazbách mezioborové spolupráce. Skrze dlouhodobé střetávání různých názorů vznikají nová řešení. Do procesu navrhování přimícháme grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty spojené s vývojem kvalitního výsledku. Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu. Nacházíme cesty, jak zlepšovat prostředí, ve kterém žijeme.

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací