Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

14.

Vila u Brna

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Vila u Brna

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Velkorysá vila klade hravě po svahu šupiny svých dřevěných přístupných, intenzivně zelených střech, kraje navazují na terén, takže vzniká jedna velká kaskádovitá zahrada.

Plynulá kompozice vily pro náročného stavebníka a jeho mladou rodinu navazuje úrovněmi přízemních, do svahu vnořených, hmot na terén a vytváří příběh synergie s úžasným přírodním rámcem, korunovaný nádhernými výhledy do okolní zalesněné krajiny.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Dřevěná moderní architektura rezidence splývá s krajinným prostředím a celá nevšední struktura tak má velmi klidný ráz, komponovaný v harmonii s místem.

Všechny objekty jsou obloženy dřevem a jejich konstrukční systém je kombinací systému Thoma Holz100 a železobetonu. Střechy mají dřevěnou nosnou konstrukci.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Příjezdové terase u paty svahu, doplněné garážemi, dominuje plocha krásného přírodního jezírka a nad ní se postupně vypíná společenský pavilon s vyhlídkovou terasou. Společenský pavilon zároveň skýtá malou přípravnu cateringu i několik ložnic svým hostům.

Výše navazuje vlastní vila s rozsáhlým členitým hlavním obytným prostorem, částí určenou klidnému spánku a křídlem bazénu a sauny. Úplně nahoře je pak kompozice ukončena hudebním pavilonem, důležitým útočištěm pana majitele.

Přesto pozemek ještě pokračuje ke svému vrcholku, vyhlídce jako stvořené pro klid jógy či meditace.

Typ dřevostavby

kombinace systému Thoma Holz100 a železobetonu; dřevěný obklad na celé fasádě

Umístění stavby

okres Brno

Zastavěná plocha

932,8 m2

Počet podlaží

2

Způsob vytápění a ohřevu vody

tepelná čerpadla se zemními vrty

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Martin Habina, Ing. arch. Petr Štefek, Ing. arch. Tereza Beránková

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Atelier Habina s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Tereza Beránková

Telefon

+420 725 954 389

E-mail

tereza.berankova@habina.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše domy vyrůstají ze svého prostředí a místo, volná krajina či složitá městská proluka je jejich kořenovým systémem i hlavním zdrojem energie. Synergie místa a stavby je vlastně tím hlavním, co našemu klientovi přinášíme. Věříme v úspornou řeč krásné moderní architektury, a proto tak často pracujeme s tradičními materiály. Prostorové souvislosti napoví i konstrukci, takže trojice místo – prostor – konstrukce je naším hlavním spojencem. Projekty zpracováváme také v BIMu.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací