Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

JEZDECKÁ HALA V PARDUBICÍCH

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

JEZDECKÁ HALA V PARDUBICÍCH

Popis konstrukce

Konstrukce haly je z dřevěných lepených nosníků, na které je přimontován ocelový rošt pro uchycení ETFE folie. Tyto folie jsou dvouplášťové a jsou nafouknuty. Mezi foliemi je ještě umístěna speciální folie, která odráží sluneční energii a pomáhá k zamezení přehřívání haly. Hala na východní straně obsahuje loubí, které je zakomponováno pod tribunou. V této části je střešní plášť zakončen o jedno pole dříve tak, aby byl umožněn vstup do loubí. Objekt se nachází v Pardubicích – v areálu dostihového závodiště. Zde se nachází známý dostihový okruh Velké pardubické. Jezdecká hala je umístěna na jižní části areálu. Konstrukce haly je od počátku plánovaná jako rozebiratelná a recyklovatelná.

Realizační skupina

projektant

Vojtěch Slavík

jiné

ČVUT Stavební

Umístění konstrukce

Pardubice, 530 02

Typ konstrukce

Nosná konstrukce: hlavním konstrukčním prvkem jsou dřevěné lepené vazníky, které jsou spolu propojeny pomocí nerezových kotevních spon a šroubů.

Doplňující informace o konstrukci

Hala zastřešuje také objekt vstupní a objekt pro ubytovaní: Vzhledem ke školním požadavkům bylo nutné splnit část v předmětu (Betonové a zděné konstrukce), a proto je v projektu navržena konstrukce s kritérii tohoto předmětu.

Zajímavost o konstrukci

Zastřešení: Jedná se o dvouplášťovou konstrukci. První plášť zajišťuje halová konstrukce s membránovými polštáři. Chrání tak proti povětrnostním vlivu, dešti a sněhovému namáhaní. Druhý plášť zajišťuje tepelně izolační vlastnosti, což platí pro vstupní a ubytovací objekty.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Vojtěch Slavík, ČVUT Stavební A+S

Bydliště / Sídlo společnosti

Rasošky

Kontaktní osoba pro veřejnost

Vojtěch Slavík

Telefon

+420 736 113 797

Email

slavikvojtech@gmail.com

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Studentem: 

ČVUT STAVEBNÍ OBOR: ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací