Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Rekreační areál v Tatrách

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Rekreační areál v Tatrách

Popis konstrukce, konstrukční ochrana dřeva

Stavba má podobu horské vesničky a je situována do částečně zalesněného svahu na ploše asi 58x40 metrů. Vstupujeme designovou dřevěnou bránou, která vede k centrálnímu bodu – náměstí, s množstvím malebných domků a dřevěným kostelíkem. Na druhé straně atrakce najdeme dvojici vysokých věží a další objekty, které se vynořují z lesa. Na východ od náměstí je vzrostlý smrkový les, kde se na mýtině skrývá útulná vesnička. Kolem stromů nás provede zavěšený tunel z nerezové oceli, který propojuje strážní věž s věžemi na náměstí. V konstrukci dle potřeby kombinujeme dřevo modřínové, akátové i dubové. Svislé deskové plochy jsou proti zatékání vody chráněny vodorovnými modřínovými prkny (např. lištami) a svislé prkenné opláštění je shora seříznuto (sklon pro odtok).

Inovativní řešení

Stavba je kombinací převážně dřeva, oceli a polypropylenových ochranných sítí. Z konstrukčního hlediska se jedná zejména o masivní dřevěné kulatiny kotvené do betonu, které s ocelovými lany a dalšími originálními zámečnickými prvky vytváří bludiště cest a tunelů. Ochranné polypropylenové sítě plní estetickou i bezpečnostní funkci.

Realizační skupina

architekt

Unipark s.r.o., Ing. arch. Jana Bezuchová, Ing. arch. Tomáš Madro, Ing. arch. Adriana Palečková, Ing. arch. Michaela Švancarová

projektant

Ing. Eva Papoušková

Umístění konstrukce

Vysoké Tatry

Typ konstrukce

Kombinace masivní dřevěné kulatiny, oceli, a polypropylenových sítí.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Jana Bezuchová

Telefon

+420 720 447 544

Email

jana@unipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací