Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Rekreační areál v Tatrách

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Rekreační areál v Tatrách

Popis konstrukce, konstrukční ochrana dřeva

Stavba má podobu horské vesničky a je situována do částečně zalesněného svahu na ploše asi 58x40 metrů. Vstupujeme designovou dřevěnou bránou, která vede k centrálnímu bodu – náměstí, s množstvím malebných domků a dřevěným kostelíkem. Na druhé straně atrakce najdeme dvojici vysokých věží a další objekty, které se vynořují z lesa. Na východ od náměstí je vzrostlý smrkový les, kde se na mýtině skrývá útulná vesnička. Kolem stromů nás provede zavěšený tunel z nerezové oceli, který propojuje strážní věž s věžemi na náměstí. V konstrukci dle potřeby kombinujeme dřevo modřínové, akátové i dubové. Svislé deskové plochy jsou proti zatékání vody chráněny vodorovnými modřínovými prkny (např. lištami) a svislé prkenné opláštění je shora seříznuto (sklon pro odtok).

Inovativní řešení

Stavba je kombinací převážně dřeva, oceli a polypropylenových ochranných sítí. Z konstrukčního hlediska se jedná zejména o masivní dřevěné kulatiny kotvené do betonu, které s ocelovými lany a dalšími originálními zámečnickými prvky vytváří bludiště cest a tunelů. Ochranné polypropylenové sítě plní estetickou i bezpečnostní funkci.

Umístění konstrukce

Vysoké Tatry

Typ konstrukce

Kombinace masivní dřevěné kulatiny, oceli, a polypropylenových sítí.

Realizační skupina

architekt

Unipark s.r.o., Ing. arch. Jana Bezuchová, Ing. arch. Tomáš Madro, Ing. arch. Adriana Palečková, Ing. arch. Michaela Švancarová

projektant

Ing. Eva Papoušková

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Jana Bezuchová

Telefon

+420 720 447 544

Email

jana@unipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací