Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Studánka

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Studánka

Popis konstrukce

Studánka má založení na dubových pilotech, aby nedošlo ke stržení pramene. Na tyto piloty je položen železobetonový prstenec základu. Na tomto základu jsou do betonové malty vloženy žulové kostky. Do této konstrukce, byly vloženy hranoly, na které byly namontovány sloupy. Poté je přidělán překlad, strupek a krovová konstrukce s následným pobitím prkny, pojistnou hydroizolací a štípanými dubovými šindely. Na vrchu je umístěn pták.

Realizační skupina

architekt

Ing. arch. Jiří Vorel

investor

Obec Rožďalovice

jiné:

Petr Kapal

Umístění konstrukce

Rožďalovice, 289 34

Datum kolaudace

06/2017

Typ konstrukce

Na dubové piloty je položen železobetonový prstenec. Na ten jsou do  betonové malty vloženy žulové kostky. Do této konstrukce, byly vloženy dřevěné hranoly, kde jsou přidělány dřevěné sloupy. Dřevěný krov je pokryt štípanými šindely.

Doplňující informace o konstrukci

Studánka má založení na dubových pilotech, aby nedošlo ke stržení pramene. Na tyto piloty je položen železobetonový prstenec základu. Vše je položeno mezi kořeny vrby. Kořeny touto konstrukcí neustále pohybují. Na základu jsou do betonové malty vloženy žulové kostky. Do této konstrukce, byly vloženy hranoly, na které byly namontovány sloupy. Poté je přidělán překlad, strupek a krovová konstrukce s následným pobitím prkny, pojistnou hydroizolací a štípanými dubovými šindely. Na vrchu je umístěn pták.

Zajímavost o konstrukci

Konstrukce studánky stojí mezi kořeny vrby. Kořeny touto studánkou proto neustále pohybují. 

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ing. arch. VOREL JIŘÍ

Sídlo společnosti / Bydliště

Revoluční 83, 28934 Rožďalovice

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Jiří Vorel

Telefon

+420 608 078 460

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací