Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA – IVAŇ

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA – IVAŇ

Umístění konstrukce

Ivaň, 691 23

Popis konstrukce a okolí

Záměrem obce bylo zrekonstruovat zastávku, jež je v obci jediná a má proto určitou symboliku a význam pro dané místo. Nachází se přímo ve středu obce. Při zachování malé části objemu vznikl prostor pro prvky, které nejen konstrukčně, ale i esteticky zlepší pohodu čekání na autobus. Byly nově vytvořeny dřevěné stropy, podhled a záklop ploché střechy, především však hřejivá záda a velkorysé posezení z hojně se vyskytujícího akátu. Tento houževnatý materiál, nařezán z fošen na trámky a dále precizně a krásně opracován, doplnil i zbylý mobiliář.

Zajímavost o konstukci

Kromě toho, že je Ivaň obcí vinařskou, kulturní a také značně navštěvovanou především cyklisty, skýtá při pohledu na jih krásný výhled na Pálavu a její jasné křivky, tedy spíše křivku, kterou místní dobře znají. Z pohledu od Ivaně je jednou z nejhezčích, a proto se stala i samotným motivem reliéfu, který je umístěn uvnitř zastávky. Přepis této křivky je vytvořen z akátových trámků a každý den bude nejen cestujícím připomínat, kde má tato kulturní obec své místo.

Datum uvedení konstrukce do provozu

04/2019

Realizační skupina

Autor

Ing. arch. Miroslav Matějka

Majitel

Obec Ivaň

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Mira Matějka Architekt

Obec bydliště / sídla společnosti

Přibice

Vztah ke stavbě

Autor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Miroslav Matějka

Telefon

+420 602 884 883

E-mail

mira.matejka@gmail.com

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací