Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Venkovní učebna jako hmyzí hotel

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Venkovní učebna jako hmyzí hotel

Umístění konstrukce

Planá, 348 15

Popis konstrukce a okolí

V poslední době rádi spolupracujeme se zahradními architektkami z atelieru In Site. Oslovují nás, abychom navrhovali venkovní učebny do zahrad mateřských škol, které vznikají pod jejich taktovkou. Tato venkovní učebna navazuje na sympatický „hmyzí“ koncept, který se stal tématem samotné zahrady mateřské školy. Svým pojetím tak trochu odkazuje na dnes populární hmyzí hotely.

Zajímavost o konstrukci

Typické dělení na jednotlivé sekce s různorodými výplněmi, kam se může schovat hmyz všeho druhu, připomínají především boční fasády altánu. V našem případě mají tyto výplně různé funkce: v jedné sekci jsou úložné bedýnky, v další tabulová barva, v jiné zase herní prvky. Kruhové otvory v přední fasádě zas připomínají dírky, které jsou pro činnost zástupců hmyzu typické. Paralel je tedy mnoho, jen namísto hmyzu se zde rojí děti!

Datum uvedení konstrukce do provozu

01/2021

Realizační skupina

Autor

Klára Kuncová

Majitel

MŠ Planá

Zřizovatel

Město Planá

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Klára Kuncová

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 10

Vztah ke stavbě

Autor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Klára Kuncová

Telefon

+420 605 835 048

E-mail

kuncova@mooza-arch.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Nabízíme komplexní služby na poli architektury a designu. Ručíme za osobní a nápaditý přístup. Váš záměr je pro nás výzvou. Dotáhnout ho do konce Vám pomůžeme klidně i vlastníma rukama!

Architektonické studio Mooza založily Petra Kocourková a Klára Kuncová (Císařovská) v roce 2013 na základě předchozí dlouhodobé spolupráce.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací