Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Rodinný dům Malá Skála

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Rodinný dům Malá Skála

Účel stavby

Stavba pro rekreaci

Popis stavby

Svažitý pozemek s velkým starým dubem a k tomu převýšení přes 6 m od spodní hrany. Zadání bylo vytvořit bydlení pro dvě generace. Pro rodiče, kteří zde budou žít trvale (bezbariérové bydlení) a pro jejich tři děti, které je zde budou navštěvovat. Nosnou myšlenkou projektu je místo setkávání celé velké rodiny, proto středobodem dispozice je krytá uzavíratelná terasa, kde se celá rodina sejde u velkého stolu. Je to filtr, propojení dvou částí domu a místo spojení s krajinou. Rodičovská část je situována v přízemí, část dětí má v přízemí pouze pobytovou část a v podkroví jednotlivé pokoje.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Alžběta Vrabcová

Umístění stavby

Malá Skála, 468 22

Typ konstrukce

Objekt je uložen na základových pasech a ŽB desce. Vnitřní příčky a ztužující zeď jsou zděné, dřevěná konstrukce pláště domu je navržena z lepených nosníků se záklopem z OSB desek. Střecha je obdobná. KVH nosníky s finálním povrchem antracitového plechu. Fasáda domu je kombinací obkladovým dřevem z Termowoodu a částí omítaných v barvě antracit. Okna jsou francouzská, tak aby bylo zajištěno ze všech místností ve spodním patře propojení se zahradou, a dřevěná nebo dřevěná s nátěrem do barvy.

Zastavěná plocha

210 m2

Užitná plocha

230 m2

Počet podlaží

2

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

DMAE Architects.com

Sídlo společnosti / Bydliště

Praha

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Alžběta Vrabcová

Telefon

+420 777 332 773

E-mail

info@dmaearchitects.com

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Architektonické studio specializující se na individuální architekturu, od návrhu až po realizaci s důrazem na detail a provedení interiéru.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací