Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Klub u řeky

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Klub u řeky

Účel stavby

Stavba pro rekreaci

Popis stavby

Pozemek se nachází v blízkosti řeky a cyklostezky. V objektu budou provozovány 2 funkce. V přízemí je navržen klub, ve kterém se nachází také bistro, a ve 2.NP jsou umístěny 3 apartmány. Celková hmota objektu má ze severní strany imitovat bok lodi. Na východní straně se nachází vystupující schodiště, které zajišťuje přístup do apartmánů. U schodiště také nalezneme kruhový otvor, ten je navržen v oblé stěně a umožňuje průhled od pěší stezky. Naopak z druhé strany je interiér max. propojen s exteriérem. Je zde velmi důležitý výhled na řeku.

Inovativní řešení

Stavba je konstrukčně řešena kombinací těžkého skeletu a masivních dřevěných panelů, které jsou ztužujícím prvkem. Obvodové nosné stěny jsou navrženy z panelů DEKPANEL D, které jsou založeny na purenitových blocích. Skladba stěn je difúzně otevřená s dřevěným obkladem a dřevovláknitou izolací. Parotěsnou rovinu tvoří dřevěný panel DEKPANEL. Dřevěné obložení fasády ve světlé barvě (1. NP) je v kontrastu s tmavě šedým vodorovným obložením ve 2. NP.

Strop nad 1. NP navrhujeme trámový. Stropnice budou z nepohledových KVH hranolů. Konstrukci střechy domu tvoří dřevěné KVH nosníky. Zateplení střechy bude provedeno nad nosnými prvky. Spád 3 % bude vytvořen pomocí spádových klínů z EPS.

Přirozenou ochranu proti nadměrnému přehřívání 1. NP bude zajišťovat markýza s dřevěnou stínící výplní, zavěšenou na ocelových táhlech na konstrukci 2. NP. Ve 2. NP bude tato ochrana zajištěna přesahem střechy.

Zajímavým detailem této stavby je oblouková stěna z masivních dřevěných panelů, která imituje bok lodi, a dále odskočení 2. NP o 1 200 mm, čímž je dosaženo vzhledu lodní kajuty. Stěna stavby zároveň kopíruje trasu přilehlé cyklostezky a změkčuje celkový výraz domu.

Fasáda je plánována ze sibiřského modřínu, který obsahuje velký podíl pryskyřice a olejnatých látek. To bude stavbě zajišťovat dlouholetou trvanlivost i bez povrchového ošetření.

Zajímavost o konstrukci

Velká předsazená konzola.

Spražené dřevobetonové stropy.

Typ dřevostavby

konstrukce z vrstveného masivního dřeva (CLT, ...)

Zastavěná plocha

113,38 m2

Užitná plocha

177,98 m2

Počet podlaží

2

Energetické zařazení budovy

B

Realizační skupina

Architekt

Ing. Irena Truhlářová, Ing. arch. Šárka Trousílková / ARCHCON atelier s.r.o.

Projektant

Ing. Irena Truhlářová, Ing. arch. Šárka Trousílková / ARCHCON atelier s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ARCHCON atelier, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 6

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Irena Truhlářová

Telefon

+420 776 725 259

E-mail

archcon@archcon.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Specializujeme se zejména na architektonické a projektové služby v oboru pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb pro bydlení a občanskou vybavenost. Samozřejmostí je hledání ideálního výrazu domu a přiblížení architektonického řešení pomocí konzultací nad vizualizacemi. S výhodou využíváme přímé spojení s realizací. Usilujeme o ekologickou architekturu, proto mezi naše oblíbené materiály patří dřevo, moderní výrobky na jeho bázi a přírodní tepelné izolace. Tomuto oboru věříme.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací