Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

VENKOVNÍ UČEBNA

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

VENKOVNÍ UČEBNA

Účel stavby

Stavba pro vzdělávání

Popis stavby

Venkovní třídy se v českých školách vyskytují zatím jen výjimečně. Jejich výhody jsou ale natolik patrné, že získávají postupně stále více příznivců. V letošním roce bude na území hlavního města postaveno 7 těchto speciálních učeben, ve kterých žáci nebudou trávit celý den, ale pouze vybranou hodinu, např. výukou o přírodě. Půjde o jakousi laboratoř na školním pozemku.

Jednoduché dřevěné stavby rozšiřují kapacitu školy. Díky tomu mají žáci v průběhu výuky možnost změny prostředí. Stavba je přístupná i pro handicapované uživatele. Kdo si výuku venku, mezi stromy a na čerstvém vzduchu, jednou vyzkouší, velmi často a rád se k ní vrací.

Objekt je založen na patkách, na sloupcích bez kontaktu se zemí.

Inovativní řešení

Dřevěná nosná konstrukce učebny tvoří zároveň i policový úložný systém. Motiv pravidelného tvaru polic je využit nejen na všech stěnách objektu, ale opakuje se i na stropě. V celém prostoru přicházejí žáci do kontaktu s přírodními materiály, jako jsou dřevo, sklo, cetris. „Chtěli jsme navrhnout dřevěnou konstrukci, která by se hodně podobala oblíbené dětské stavebnici Kapla. Naším přáním bylo přiblížit venkovní třídu dětem a probudit v nich zájem o nový učební prostor.“

Typ dřevostavby

skeletová konstrukce

Realizační skupina

Architekt

Huť architektury Martin Rajniš – David Kubík, Petr Štambach

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Huť architektury Martin Rajniš – David Kubík, Petr Štambach

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Telefon

+420 224 313 634

E-mail

hutarchitektury@gmail.com

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací