Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

18.

RD Braníškov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

RD Braníškov

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Návrh rodinného domu pro 5člennou rodinu. Dům má dispozici 6+kk. V přízemí se nachází velký obytný prostor s kuchyní a jídelnou, pracovna s výhledem do okolí, technická místnost, sklad a koupelna. Schodiště do podkroví je přístupné z obytné místnosti. V podkroví jsou pokoje pro všechny členy rodiny, tzn. ložnice a tři pokoje pro děti. Dále koupelna a šatna. Dům má hodně prosklenou přední stranu, aby byl využit potenciál krásného výhledu do okolní krajiny. Okna v podkroví jsou také situována na tuto světovou stranu.

Inovativní řešení

Nosný systém tohoto moderního roubeného domu tvoří tzv. těžký skelet. V rozích a po určitých vzdálenostech jsou umístěny sloupy a přes ně prochází velký průvlak. Tento rám přenáší zatížení a BSH hranoly tvoří výplň tohoto rámu. Celková tloušťka obvodové stěny je 280 mm. Vnitřní příčky jsou vyzděny tvárnicemi z keramického střepu. Keramické tvárnice zajistí v domě akumulaci tepla a jeho postupného uvolňování do prostoru. Strop je tvořen průvlaky a stropními trámy a je podepřen ocelovými sloupy, které jsou zazděny do příček. V podkroví jsou příčky tvořeny sendvičovými konstrukcemi, ty jsou opláštěné deskovým materiálem.

Typ dřevostavby

skeletová konstrukce

Užitná plocha

189 m2

Počet podlaží

1 + obytné podkroví

Energetické zařazení budovy

B

Realizační skupina

Architekt

OK PYRUS, s.r.o.

Video

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Radek Valášek

Obec bydliště / sídla společnosti

Adamov

Kontaktní osoba pro veřejnost

Radek Valášek

Telefon

+420 731 686 774

E-mail

radekvalasek14@gmai.com

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací