Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Rodinný dům Suchá u Havl. Brodu

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Rodinný dům Suchá u Havl. Brodu

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Návrh rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu s dvěma malými dětmi. Dispozice domu je 5+1. V přízemí se nalézá obývací pokoj s kuchyní. Dále koupelna, za kterou je umístěna technická místnost s technickým vybavením domu (pračka, sušička, vnitřní jednotka TČ, akumulační nádrž). V přízemí je umístěn také jeden pokoj, který může sloužit jako pokoj pro hosty. Dětské pokoje v podkroví jsou průchozí s možností tento průchod zazdít, až děti odrostou. Úložné prostory jsou řešeny ve velkém množství a domek nabízí prostornou šatnu, velké šatní skříně a další úložné prostory v půdním prostoru.

Inovativní řešení

Po stránce technologie se jedná o moderní roubenou stavbu, která je vystavěna z lepených BSH hranolů o tloušťce 280 mm. Podkroví je pak řešeno sendvičovou konstrukcí. Celý dům je kvůli konstrukční ochraně dřeva posazen na základovém věnci, vybudovaném na základové desce. V tomto prostoru je zhotovena skladba podlahy, a tím je zamezeno přímému kontaktu dřeva s vlhkostí z betonu. Strop tvoří soustava průvlaků a stropních trámů, které jsou zaklopeny palubkovým záklopem. Vaznicový krov, který je vynesen dvěma věšadly, izoluje foukaná izolace. Vikýře jsou opřeny do středové vaznice, která je zapuštěna právě do těchto věšadel. Krytina je z falcovaného plechu.

Typ dřevostavby

roubená/ srubová konstrukce

Užitná plocha

140,39 m2

Počet podlaží

1 + obytné podkroví

Energetické zařazení budovy

B

Způsob vytápění a ohřevu vody

Dům je vytápěn primárně tepelným čerpadlem vzduch-voda a sekundárně krbem.

Realizační skupina

Architekt

OK PYRUS, s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Radek Valášek

Obec bydliště / sídla společnosti

Adamov

Kontaktní osoba pro veřejnost

Radek Valášek

Telefon

+420 731 686 774

E-mail

radekvalasek14@gmail.com

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací