Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

PD Skalice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla

PD Skalice

Obecný popis

Dům je založen na plošných základech z betonových pasů. Suterénní stěny domu jsou vyzděny z betonových tvárnic. Nosná konstrukce vrchní stavby je navržena z masivních dřevěných panelů. Dřevěné nosné stěny budou plnit zároveň funkci parobrzdy difúzně otevřených obvodových konstrukcí. Konstrukce schodiště je rovněž z masivního dřeva. Dřevěné prvky budou z větší části viditelné v interiéru – pohledový strop a pohledové nosné stěny. Nenosné vnitřní stěny domu jsou navrženy sádrokartonové. Obvodové stěny domu jsou zaizolovány dřevovláknitou izolací, střecha a podlaha pěnovým polystyrenem a suterénní stěny polystyrenem extrudovaným. Obvodová stěna dřevostavby je navržena jako difúzně otevřená. Okna domu navrhujeme dřevohliníková s izolačním trojsklem. Střecha domu je plochá, s minimálním sklonem, pokrytá fóliovou hydroizolací chráněnou a přitíženou kačírkem.

Architektonický popis

Komfortní dům pro pětičlennou rodinu je navržen na svažitém pozemku. Podélná hmota domu zapuštěna kolmo do svahu a komunikuje tak s venkovním prostředím v úrovních obou podlaží. Hmota domu je jednoduchá, nečleněná, minimalisticky moderní. Členění fasády podtrhuje horizontalitu domu. Horní podlaží je obloženo bezúdržbovým sibiřským modřínem, suterénní část je je omítnuta šedivou omítkou. Horizontalita domu je podtržena i přesahem střechy a linkou venkovní terasy.

Energetické zařazení budovy

A

Součinitel prostupu tepla

0,11 [W/m2K]

Účel stavby

Rodinný dům

Realizační skupina

Na vstupní úrovni je situovaný velkorysý obytný prostor – jádro domu s návazností na západní krytou terasu. Ve zvýšeném přízemí je jídelna, kuchyně a pracovna. Do nižšího podlaží umísťujeme klidovou zónu s ložnicemi propojenými s intimnější terasou a nezbytné zázemí.

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

ING. IRENA TRUHLÁŘOVÁ

Přihlašovatel

ARCHCON ATELIER, S.R.O.

Doplňující informace

Autor NÁVRHU, autor DÍLA:

Ing. Irena Truhlářová
Národní obrany 31,
160 00 Praha 6

www.archconatelier.cz
archcon@archcon.cz
+420 776 725 259

Autor - PD SkaliceAutor - PD Skalice

 

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací