Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Pasivní dům se zelenou střechou

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla

Pasivní dům se zelenou střechou

Obecný popis

Objekt je navržen jako pasivní dům s řízeným větráním a využívající přírodní obnovitelné materiály. Je řešen jako dvoupodlažní dřevostavba s pultovou zelenou zvlněnou střechou. K domu je přisazen objekt garáže, odsazením garáže vznikla na úrovni 2.NP uzavřená terasa a pod ní je otevřené stání auta. Stavba je orientovaná hlavním průčelím na jih, kde prosklenou fasádou absorbuje solární zisky. Před jižním průčelím je dřevěná konstrukce slunolamu se solárními kolektory. Solární kolektory mají současně stínící funkci. Na západní straně před obytným prostorem je krytá dřevěná terasa. Fasáda je obložena dřevem, zděná garáž má šedou omítku. Dřevěná okna s trojskly jsou v kvalitě pro pasivní domy. Celá nosná konstrukce je provedena jako dřevostavba z úsporných I-nosníků. Zvlněná střecha je z úsporných nosníků, pouze u střechy garáže je použito lepených nosníků. Celá střecha je řešena jako extenzivní zelená střecha. Stěny a střecha jsou izolovány foukanou izolací z celulózy, skladby konstrukcí jsou navrženy jako difúzně otevřené. Větrání zajišťuje rekuperační jednotka s dohřevem vzduchu napojená na velký akumulační zásobník, na který jsou napojeny i solární kolektory. V obytném prostoru jsou umístěna krbová kamna na dřevo. Stavba splnila podmínky dotačního programu Zelená úsporám.

Součinitel prostupu tepla

0,1 [W/m2K]

Realizační skupina

Dispozičně objekt obsahuje v 1.NP obývací pokoj s kuchyňským koutem, pracovnu a technickou místnost. V 2.NP jsou umístěny dva pokoje, ložnice, koupelna a je zde výstup na uzavřenou terasu.

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

ING. ARCH. MOJMÍR HUDEC

Přihlašovatel

ATELIÉR ELAM

Doplňující informace

Autor díla:
Ing. arch. Mojmír Hudec
Pekařská 6, 602 00 Brno 

elam@elam.cz
+420 777 801 008

Autor - Pasivní dům se zelenou střechouAutor - Pasivní dům se zelenou střechou

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací