Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

MODULAR 2020+

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

MODULAR 2020+

Účel stavby

Bydlení pro mladé

Doplňující informace o účelu stavby

Mobilní dům MODULAR 2020+ sloužil během roadshow Vezeme Vám Dům, při které ujel po České republice více než 3,5 tis. km, jako vzorové řešení úsporného a pohodlného bydlení. Celodřevěný rám domu je doplněn nejmodernějšími stavebními materiály pro suchou výstavbu umožňující opakovaný transport. V domě jsou také instalovány technologické novinky a chytrá energetická řešení.

Architektonický popis

Cílem návrhu bylo vytvořit dům pro trvalé užívání 2-3 osob v místě s omezeným přístupem k zdrojům energie. Dispozičně je dům rozdělen na 3 části a to: krytý vstup, obytnou místnost a zázemí domu. Díky univerzálnímu řešení vnitřního prostoru je i přes nevelkou zastavěnou plochu možné dům využívat k různým aktivitám. Konstrukční řešení umožnilo velkorysé prosklení, které prostor opticky zvětšuje a v přechodovém a zimním období i vytápí. Modul má tvar kvádru o rozměrech 4 x 13,4 x 3,2 m umožňující přepravu nákladním autem. Z venkovní části je použito kromě klasické povrchové úpravy i imitace cihelného a dřevěného obkladu. V interiéru jsou použity světlé barvy v kombinaci s dřevem a sklem. Pro zlepšení komfortu jsou použity akustické podhledy i akustické stěnové panely.

Technický popis

Konstrukčně je dům řešen jako rámová dřevostavba s vnějším zateplením. Dimenze nosného rámu umožňuje opakovanou přepravu i velkorysé prosklení na všechny strany. Obvodový plášť je difuzně otevřený s použitím parobrzdné fólie s variabilním difuzním odporem. Z venkovní strany je dům zateplen minerální fasádní vatou a omítkovým systémem regulujícím vlhkost. Uvnitř jsou použité konstrukční sádrokartonové desky s extrémní pevností. Dřevěné výplně otvorů jsou zaskleny speciálním sklem zlepšujícím světelný i tepelný komfort uživatelů. Technologicky je dům zařízen pro možnost ostrovního fungování. Díky střešní fotovoltaické elektrárně o výkonu 3,3 kWp a bateriím s kapacitou 6 kWh pokryje dům nejen svou spotřebu, ale pokryje i spotřebu elektromobilu. Dům je vytápěn pomocí tepelného čerpadla VZDUCH/VZDUCH umožňujícím topit i chladit.

Realizační skupina

Projektant

Ing. Michal Mázl

Dodavatel stavby

Úsporné Bydlení s.r.o.

Investor

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s

Země umístění stavby

Česká republika

Datum kolaudace

09/2016

Typ konstrukce

Rámová kontrukce

Zastavěná plocha

53,6 m2

Užitná plocha

43,9 m2

Počet obytných podlaží

1

Objem spotřebovaného dřeva

3,94 m3

Součinitel prostupu tepla

0,145 W/m2K

Energetické zařazení budovy

třída A

Popis dispozice

Dispozičně je dům rozdělen na 3 části a to: krytý vstup, obytnou místnost a zázemí domu. Vstup je řešen pomocí kryté terasy, ze které se vstoupí přímo do obývacího pokoje. V něm je umístěna kuchyň s jídelním barem a oddělená odpočinková část. U velkorysého okna umožňujícího plynulé spojení se zahradou je záměrně necháno spoustu volného místa pro různé využití prostoru. Na obytnou část navazuje koupelna s WC a sprchou a technická místnost/šatna.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Úsporné bydlení s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Nádražní 1000, 696 03 Dubňany

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 778 036 641

E-mail

realizace@uspornebydleni.cz

Kontaktní osoba

Michal Mázl

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Stavíme kvalitní, plně funkční ekologické dřevostavby pro mladé lidi, rodiny i seniory. Modulové domy lze využít nejen k bydlení a rekreaci, ale také k výstavbě mateřských škol či jejich přístaveb.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací