Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

RD Neveklov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

RD Neveklov

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Rodinný dům Neveklov pracuje se základním, archetypálním tvaroslovím rodinného domu se sedlovou střechou. Vnitřek v sobě ovšem ukrývá naprosto současný pohodlný interiér moderního bungalovu, vzdušný prostor plný světla a průhledů do velké zahrady. Kompozičně jde o dvě budovy se stejným sklonem střechy a rozdílnou výškou, lehce od sebe uskočené a spojené proskleným krčkem.

Realizační skupina

Architekt

ATELIER KUNC architects / MgA. Michal Kunc, Ing. arch. Alžběta Vrabcová

Dodavatel stavby

TFH dřevěné skeletové domy s.r.o.

Umístění stavby

Neveklov, 257 56

Datum kolaudace

11/2017

Typ konstrukce

Konstrukčně se jedná o dřevostavbu, skeletový systém s instalační předstěnou. Fasády včetně šikmé střechy jsou provedeny starou japonskou technikou, jsou obaleny ručně hloubkově opalovanými modřínovými prkny, minimalistický výraz podtrhuje skrytý zaatikový žlab. V interiéru jsou na obvodových konstrukcích použita prkna, natřená na bílo, vnitřní příčky jsou sádrokartonové, podlaha litá cementová stěrka, v koupelnách jsou použity stěrky na stěnách, v jedné z koupelen pak černobílé obklady.

Zastavěná plocha

440 m2

Užitná plocha

380 m2

Počet podlaží

1

Doplňující informace o stavbě

Barevná kompozice domu je velmi minimalistická, vychází z naší dlouholeté inspirace nordic stylem a Skandinávií. Dům je zvenku černý a uvnitř převážně bílý. Barevnost a design vytvářejí detaily a nábytek. Pohodu domu dotváří krb na dřevo a množství polštářů, dek a svíček v lampionech. Dům stojí ve velké staré zahradě – bývalém ovocném sadu. Propojení interiéru s exteriérem velkými okny a terasami je hlavním motivem našeho konceptu rodinného domu, který se stává Domovem.

Zajímavost o stavbě

Při navrhování jsme hodně mysleli na japonskou filozofii Wabi-sabi, kráse v nedokonalosti. Počítáme s tím, že černá fasáda časem dostane patinu, oprší, dřevěné terasy zestříbrní, doroste tráva a luční kytky. A vše se nádherně propojí a splyne do jednoho organického celku, dům i místo…

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ATELIER KUNC architects, s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Nad Spádem 650/12, 147 00 Praha 4

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Telefon

+420 733 536 685

E-mail

ak@atelierkunc.com

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Dům má připomínat místo, kde trávíte dobrou dovolenou – to je hlavní krédo našich návrhů a realizací interiérů a rodinných domů. Bydlení je základem naší práce.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací