Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Dům na úpatí Brd

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Dům na úpatí Brd

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Do tvaru domu se promítly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory, zasklené často bezrámově, umožňují silný kontakt s okolím, sedací okno u jídelního stolu je centrem všeho dění. Přízemí poskytuje dostatek volného prostoru pro společné trávení času i osobnější zákoutí pro nerušenou práci. V patře jsou dětské pokoje, ložnice se šatnou a koupelna, to vše bez hluchých míst bez užitku.

Inovativní řešení

Nosný systém - stěny tvoří v obou podlažích lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 mm. Plochá střecha je provedena z krokví STEICO SJ, pro konstrukci sedlové střechy jsou zvoleny sbíjené (styčníkové) vazníky. Veškeré ploché střechy jsou osázeny extenzivní zelení. Rodinný dům je založen na základové platformě ze STEICO nosníků vyvýšené nad upravený terén. Větrání je nucené pomocí rekuperační jednotky SYSTEMAIR SAVE VTR 300/B L. Celý objekt je vytápěn pomocí elektrických topných kabelů Fenix. 
Příprava TV bude provedena centrálním zásobníkovým způsobem - zásobník teplé vody o objemu min. 270l (BUDERUS Logatherm WPT 270 A-S II. generace). Zásobník připravuje TV pomocí tepelného čerpadla a elekt. topné patrony s příkonem 2 kW. TČ vzduch/voda v zásobníku TV využívá venkovní vzduch s teplotou do -10 °C.

Typ dřevostavby

konstrukce z vrstveného masivního dřeva (CLT, ...)

Datum kolaudace

11/2017

Zastavěná plocha

150 m2

Užitná plocha

163,3 m2

Počet podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,129 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A-MIMOŘÁDNĚ ÚSPORNÁ

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Jakub Loučka/NOVAHOME

Projektant

3AE s.r.o.

Dodavatel stavby

3AE s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

3AE s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 4

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Václav Pinďák

Telefon

+420 774 221 682

E-mail

v.pindak@3ae.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme tým zabývající se individuálními architektonickými návrhy a realizací nízkoenergetických a pasivních domů. Budeme pro Vás oporou od prvních skic po předání klíčů od Vašeho nového domova.

Filozofii naší firmy nejlépe vystihuje název 3AE, který evokuje 3 Architektonické Elementy, které definoval římský architekt Marcus Vitruvius Pollio:

Firmitas – pevnost, trvanlivost / Utilitas – funkčnost, užitná hodnota / Venustas – krása.

Tyto elementy jsou v našich stavbách vyvážené a ve vzájemné harmonii.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací