Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

BODINGER - ČISTÉ LINIE DŘEVA

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

BODINGER - ČISTÉ LINIE DŘEVA

Typ interiéru

Soukromý

Popis interiéru

Jako dominantní materiál pro interiér bylo zvoleno dubové dřevo, které je použito na podlaze, laťkových stropech, dveřích i jiném nábytku. Další požadavek byl netradiční řešení interiéru, který bude rovnocenným partnerem pohledového betonu. Laťkové stropy s integrovaným osvětlením s černou podkladní vrstvou, nejenže vytvořil rovnocenného partnera pohledovému betonu, ale zároveň vyřešil akustiku prostoru. Podlaha kladena ve tvaru rybí kosti z větších prken zajímavě propojila místnosti a chodby do jednoho celku.

Umístění interiéru

Ostrava

Datum kolaudace / realizace

06/2016

Doplňující informace o interiéru

Dům je z větší části stavěn z pohledového betonu s otiskem dřevěných prken. Tento dominantní prvek se line celým domem a předurčil styl budoucího interiéru. 

Zajímavost o interiéru

Zajímavé řešení a detaily jsou obsaženy v celém interiéru například samonosné stupně schodiště, kdy kotvení bylo zalito do betonové stěny již při stavbě domu a jednotlivé dřevěné rukávy schodnic s otevřenou nikou, společně se zábradlím stojící na špičce a přitom mimo schody vytváří hlavní ozdobu vstupní haly.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

BODINGER s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Tyršova 1832/9, 70200 Ostrava

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Martin Bodinger

Telefon

+420 603 254 686

E-mail

interier@bodinger.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

BODINGER – společnost, ve které se zabýváme návrhy, výrobou a realizací různorodých interiéru již 25 let. Přijímáme výzvy a snažíme se je realizovat s největší možnou pečlivostí, citem pro detail a funkčnost. Dlouholeté zkušenosti využíváme pro naše klienty, aby jejich život v novém byl bez komplikací, kompromisů a zároveň ve vysoké kvalitě a designu.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací