Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

Business Club Opero

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Business Club Opero

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

Prostory Opera se nacházejí ve významné architektonické památce – Štencově domě. V návaznosti na slavnou historii domu zde byl vytvořen sdílený prostor pro práci a setkávání. Pro různé typy pracovní činnosti a využití prostoru byly vytvořeny různé typy vestavěného a volně stojícího atypického nábytku. Jako hlavní materiál bylo pro světlost a zajímavou kresbu zvoleno masivní jasanové dřevo, ošetřené olejem. Doplněné je surovou lakovanou ocelí a barevnými laky. Dalšími materiály v interiéru jsou marmoleum a dubová podlaha. Většina typového vybavení je od domácích výrobců.

Realizační skupina

Architekt

Maria Maninová

Dodavatel stavby

Bakule-Blažek s.r.o.

Investor

Opero s.r.o.

Umístění interiéru

Praha 1 - Staré město

Užitná plocha

625m2

Datum kolaudace / realizace

10/2016

Doplňující informace o interiéru

Dvorní trakt Štencova domu je nebývalou industriální architekturou, která sloužila jako tiskárna a sídlo Grafického závodu Jana Štence, ve své době nejmodernějšího tiskařského domu v regionu střední Evropy. Zatímco uliční trakt a vnější fasády dvorních objektů mají zachované původní prvky a detaily, případně byly navráceny do původní podoby při rekonstrukci, vnitřní povrchy a zařízení dvorní části byly upraveny pro potřeby nájemce a v duchu poloviny 90. let. Při stavebních úpravách jsme se zbavili sádrokartonových předstěn a podhledů a odhalili původní stavební konstrukce. Vyměné byly téměř veškeré nášlapné vrstvy podlah, změněno nebo doplněno bylo umělé osvětlení.

Požadavkem investora bylo vybavit Opero nábytkem a zařízením ve vysokém standardu s nezaměnitelným charakterem a s ohledem na různorodou skladbu členů coworkingu.

Zajímavost o interiéru

Dlouhá lavice v hlavním prostoru je ve skutečnosti krytem topení. Truhláři udělali nosnou konstrukci formou rámu, který je možné odklopit, což umožňuje pod lavicí uklidit nebo vylovit tužku, která propadla laťkami.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Opero s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Salvátorská 931/8, 110 00 Praha

Vztah k interiéru

Zástupce společnosti Opero

Kontaktní osoba pro veřejnost

Bára Seidlová

Telefon

+420 776 730 035

E-mail

bara.seidlova@opero.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Opero je špičkový sdílený prostor pro práci, networking a společenské akce. Vysoce reprezentativní prostory v samotném centru Prahy nabízí služby na míru pro již úspěšné podnikatele a manažery hledající novou inspiraci, zástupce svodných profesí, firemní či projektové týmy, stejně jako pro podnikatele z regionů, kteří hledají v Praze občasné pracovní útočiště.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací