Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Byt s nádechem Asie

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Byt s nádechem Asie

Typ interiéru

Soukromý

Popis interiéru

Mezonetový byt 4+kk na Vinohradech o rozloze cca 120m² je rozdělen na obytnou část s kuchyňským koutem a jídelnou, dvě ložnice, jedna s vlastní koupelnou, a velikou galerii, která je nad obytným prostorem s výstupem na terasu. 

Realizační skupina

Architekt

Kristina Prokšová

Umístění interiéru

Praha, 120 00

Užitná plocha

120 m2

Datum kolaudace / realizace

04/2016

Doplňující informace o interiéru

Při navrhování tohoto bytu jsem použila přírodní materiály jako je kámen, dřevo, kůže, ratan a jako kontrast k nim je tu sklo a kov. Ze dřeva tu máme zástupce evropské jedničky a to dub, který je na podlaze a nábytku na míru, jako je část kuchyně a knihovna v galerii. Dubu nám zde sekunduje exotika z Asie, která je hlavně na solitérním nábytku, jako jsou jednotlivé komody a jídelní stůl. Dřevo zde doplňuje a propojuje ratan. Zatímco dřevo a ratan působí teplým dojmem, kámen, kov a sklo nám harmonii bytu vyrovnává. Funguje to všude stejně. Rovnováha je třeba i v interiérech. Celý koncept bytu je v duchu exotiky, ale přesto moderní nadčasovosti, kde proto můžeme najít jednoduché prvky lakovaných povrchů a hladkého skla, které nás vrací do současnosti nebo také do Evropy. Vidíme, jak tu hezky bok po boku funguje moderní Evropa se stylovou Asií.

Zajímavost o interiéru

Na tomto interéru je zajímavé to, jak jsme vložili zážitky z cest do samotného konceptu. Nejen, že můžeme v jednotlivých místnostech najít jiné kusy Asie, například Čínu v ložnici, ale v předsíni jsme jako nosný prvek použili fotografii, která je pořízena z cest. Na stěnu a japonskou zástěnu jsme přenesli motiv rýžových polí ze Srí Lanky, které na sebe přímo navazují. Celá tato stěna odděluje předsíň od šatny a přitom byste tam původně žádnou místnost nehledali.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Kristina Prokšová

Sídlo společnosti / Bydliště

Praha 9

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Kristina Prokšová

Telefon

+420 775 907 879

E-mail

kristina@kp-interiors.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

http://kp-interiors.cz/o-mne


2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací