Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Interiér RD - Brno

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Interiér RD - Brno

Typ interiéru

Soukromý

Popis interiéru

Hlavním motivem, který se opakuje ve všech podlažích, je použití dřeva (dubová spárovka, jasan) na nábytku a opakující se niky různých barevných odstínů. Obytné místnosti jsou doplněné dřevěnou podlahou. Celý prostor domu materiálově spojuje nábytek a konstrukční prvky ze světlého dřeva (světlý jasan) v kontrastu s plochami dřeva tmavšího (jádrový jasan). Dřevo se objevuje ve vstupní části domu, kuchyni, jídelně, obývacím pokoji a v pokojích. Všechna podlaží propojuje funkčně i výrazově dominantní dřevěné schodiště, které svoji dynamickou křivkou vytváří „sochu“ vinoucí se celým domem.

Realizační skupina

Architekt

studio AEIOU s.r.o.

Projektant

studio AEIOU s.r.o.

Dodavatel stavby

TARGET DESIGN s.r.o.

Umístění interiéru

Brno, 616 00

Užitná plocha

200 m2

Datum kolaudace / realizace

12/2016

Doplňující informace o interiéru

Představou majitelů byl dům v přírodním stylu, na kterém bude vidět zub času. „Nehledali jsme sterilní prostředí, ale naopak bydlení ve spojení s materiály, které rychle přirozeně zastarají a i s patinou dokážou být krásné,“ říkají majitelé. Preferovali především světlé odstíny a kladli důraz na bezúdržbovost a vzdušnost. Konkrétní materiály, barevnosti a kompozice rozmístění nechali však plně v rukou autorů.

Zajímavost o interiéru

Jednoznačně nejvýraznějším prvkem celého interiéru, a zároveň technicky nejnáročnější částí realizace, je dřevěné schodiště. Stupně jsou z jádrového a zábradlí ze světlého jasanu. Náročná byla už samotná příprava před výrobou. Nejdříve se digitálně zaměřilo železobetonové monolitické schodiště, následně se po jednotlivých dřevěných segmentech navrhlo a montovalo přímo na místě.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

studio AEIOU s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Husova 355/13, 602 00 Brno

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jan Vojtíšek

Telefon

+420 608 820 049

E-mail

info@aeiou.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Studio AEIOU je architektonická kancelář v Brně, zabývající se projekční činností novostaveb, rekonstrukcí, interiéry a urbanismem ve všech stupních projektu. Nabízíme komplexní řešení a koordinaci od studie, stavebního povolení až po realizaci stavby, včetně poradenství s výběrem zhotovitele a autorského dozoru.   Architektura, inženýring, interiér, objekt a urbanismus spolu úzce souvisí a navzájem se prolínají. Naším cílem je nahlížet na jednotlivá zadání komplexně a ve všech souvislostech.  

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací