Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Byt pod střechou

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Byt pod střechou

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Na začátku tohoto interiéru nebylo nic. Úplně holá půda v centru Prahy. Přišli jste nahoru pod střechu, všude jen trámy, holé zdi a tma. Otázka byla, co tu nakonec vznikne, k čemu bude byt sloužit. Máme 70 m² půdního prostoru, což není moc, ale také ne úplně málo. Nakonec vyhrála dispozice 2kk s obytnou galerií.

Myšlenkou tu bylo zachovat co nejvíce původních prvků, zachovat genius loci místa a vložit sem interiér, jako by tu byl odjakživa. Jaké prvky to byly? Trámy, nosné konstrukce a  perfektně schovaná cihlová zeď. Vše jsme zakomponovali do interiéru, jako by to byl původní záměr, aniž by to působilo násilně.

Byt byl navržen tak, aby byl příjemným místem, kde se můžete společně potkat, ale kde můžete i nerušeně relaxovat. Obývací pokoj s kuchyní je dostatečně prostorný k setkání větší rodiny. K odpočinku mimo ložnici slouží i tzv. spací patro, galerie, která je nad koupelnou a má prosklené okno do obývacího pokoje. Můžete tedy sledovat dění, ale být nerušen v klidu galerie.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Po ujasnění dispozice 2kk byla otázka, jak sem dostat přírodní světlo. To se nám podařilo díky velikým střešním oknům, která jsou rozmístěna po celé šíři prostoru, tedy v každé místnosti.

Pod okny se nám odkryla stěna, která je vystavěna z cihel, celou jsme ji tedy očistili od původní omítky a použili jako designový prvek v interiéru.

Trámy, které jsou nosnou konstrukcí střechy, nám vytvořily pomyslné dělení jednotlivých místností. Můžete si všimnout, že slouží mimo jiné jako nosné prvky k nábytku, konkrétně k policím, které jsou vedle sedačky, ale tvoří i část podlahy. V detailu můžete vidět, že dřevěná podlaha je položena vždy k trámu a mezi ložnicí a obytnou částí slouží jako schod.

Tím, že jsme měli v interiéru již dřevo a cihly, nechtěla jsem se pouštět do žádné divočiny a zůstala jsem u neutrálních materiálů. Mimo dřevo se zde ještě objevuje dlažba v dekoru beton, kovové prvky natřené na antracitovou šedou a bílá na zdech. Doplňující barva může být v tomto případě jakákoliv.

Umístění interiéru

Praha 1, 110 00

Užitná plocha

73 m2

Datum kolaudace/ realizace

01/2019

Realizační skupina

Architekt

Kristina Prokšová / KP INTERIORS

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

KP INTERIORS

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Kristina Prokšová

Telefon

+420 775 907 879

E-mail

kristina@kp-interiors.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Věnuji se návrhům interiérů již mnoho let, tento rok budu mít 10leté výročí. Na mé cestě jsem se již setkala s mnoha projekty a mnoha různými investory a pokaždé to bylo velmi obohacující.

Vždy jsem prosazovala soulad s přírodou nejen v osobním životě, ale i v práci. Proto je pro mě velmi důležité tvořit interiéry tak, aby měly pozitivní energii a co nejvíce odrážely přírodu, která je naší nedílnou součástí a dává nám život.

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací