Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

17.

Mezonet inspirovaný přírodou

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Mezonet inspirovaný přírodou

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Základem interiéru se staly přírodní materiály a prvky. Jde o kombinaci dubové masivní podlahy, kartáčované dubové dýhy, tmavé břidlice, černé keramiky a na odlehčení bylo použito i trochu bílé. Jako akcent je zvolena černá barva v podobě technických svítidel a doplňků. Při návrhu jsme preferovali samozřejmě čisté linie, tvary a prvky. Interiér byl navržen pro mladou sympatickou rodinu, která inklinuje k přírodním materiálům. Cílem bylo přenést trochu přírody a ticha do prostoru, ideálně s prvky wellness. Zadání tedy bylo jednoznačné. V rušném městě vytvořit trochu přírody a ticha, ideálně propojit s prvky wellness.

Projekt byl zpracován ještě během výstavby objektu, takže jsme mohli zasáhnout do samotné dispozice, stejně i do instalací vody a elektriky. Interiér je tedy do puntíku přizpůsoben, každá jedna zásuvka je na místě, kde opravdu má být.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Zajímavostí mezonetového bytu je to, že ve spodní části se nacházejí pokoje a nahoře je obytná část spolu s terasou. Důležité bylo tedy řešení chodby a schodiště jako hlavní komunikace. Namísto klasického madla na schodku jsou použity černé subtilní tyčky a ve vrchní části je dýhované žebrování. Tento prvek se přenáší i do stropu a tím tvoří dominantu prostoru. Jedná se o odkaz na exteriér, vzhledem k tomu, že i tady je použité žebrování.

Nejhravější částí interiéru byl návrh dětského pokoje, kde se i na malé půdorysné ploše dokázalo zkombinovat spaní pro 3 děti, hrací prostor, dostatek úložného prostoru a myslelo se i na budoucí školáky. A to tak, aby to ještě vypadalo dobře.

Zvláštností bytu je i koupelna, na kterou byl od začátku kladen vysoký nárok. Měla být ve wellness style. To se také podařilo díky použití tmavé masivní břidlice, tmavé příjemné stěny a ve středu místnosti designové volně stojící vany.

Umístění interiéru

Bratislava, 821 02

Užitná plocha

110 m2

Datum kolaudace/ realizace

2018

Realizační skupina

Architekt

Mgr. art. Anna Hrubovcakova / PJURE s.r.o.

Projektant

Mgr. art. Anna Hrubovcakova / PJURE s.r.o.

Investor

pan Brsel s paní manželkou

Dýhované části

Drevonex s.r.o. Juraj Vrab, DREMONT s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Mgr. art. Anna Hrubovčáková / PJURE s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Banská Bystrica

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Anna Hrubovčáková

Telefon

+421 907 880 449

E-mail

info@pjure.eu

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vyštudovala som Fakultu architektúry STU v Brně a TU vo Zvolene. Už počas prvého ročníka na vysokej škole som popri štúdiu pracovala pre rozne štúdia. Hneď po škole som si otvorila svoj prvý ateliér. Venovala som sa tvorbe roznorododých návrhov interiérov, avšak postupom času sa moja tvorba vyprofilovala a dnes sa venujem tvorbe interierierov, ktore su v čistých líniách, prírodnych materiálov a s nádychom nadčasovsti. Design ma skrátka ovládol, milujem tu kreativitu, je to životný štýl, nie povolanie.

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací