Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Imitace roubenky na Vysočině

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Imitace roubenky na Vysočině

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

Stavba byla navržena z architektonického hlediska tak, aby svým vzhledem zapadla do tradiční krajiny Vysočiny. Snažili jsme se skloubit tradiční prvky lidové architektury na venkově s požadavky bydlení v moderní době. Naše imitace roubenky je svým vzhledem situována mezi léta 1780 až 1820. Roubenka je zastřešena sedlovou střechou, která je tvořena z plastového šindele, věrně imitující jeho dřevěného předchůdce. Zdobená okřídlí a závětrné lišty, chránící svými přesahy lomenici, jsou ve svých vršcích zakončeny pro tuto krajinu typickými kabřinci, které jsou ze spodní strany zaklopeny záklopovým prknem nesoucím název chalupy a rok založení základového kamene. Dřevěné stěny byly opracovávány ručně, tak aby svým vzhledem co nejvěrněji kopírovaly práci našich předků. Zdivo je omítnuto nahrubo a rohy zakulaceny tak, abychom nikde nezahlédli modernu připomínající roviny. Vstup do objektu je z pískovcové záhrobně (zápraží) z jihovýchodní strany. V přízemí se nachází technická místnost, sloužící také jako lyžárna, prostorná koupelna se saunou a velká obytná světnice, ve které nás na první pohled zaujmou tradiční kachlová kamna. V podkroví se nacházejí dva pokoje a malý záchod.

Účel stavby

Stavba je určena pro příležitostné rodinné bydlení.

Technický popis

Stavba je svou konstrukcí víceméně moderní difuzně otevřená dřevostavba s provětrávanou fasádou, založenou na betonové desce. Ve sloupkové konstrukci nalezneme izolační materiály v podobě ovčí vlny a dřevovláknitých desek, stejně jako v zateplení štítů a střechy. Zděná část je tvořena cihelnými tvárnicemi a zateplena polystyrenem. Strop je trámový se záklopem z neosámovaných fošen. Krov je skloubením několika tradičních systémů s využitím dvojitého věšadla. Vytápění v domě je teplovodní a kachlovými kamny.

Realizační skupina

Architekt projektu

Jakub Šimerda

Projektant

Jakub Šimerda

Dodavatel stavby

Jakub Šimerda

Země umístění stavby

Česká republika

Datum kolaudace

10/2015

Spotřebované dřevo

40 m3

Součinitel prostupu tepla

29 W/m2K

Doplňující informace

Jsme firma zabývající se stavbou, projekcí a návrhem roubenek a imitací roubenek. Nabízíme osobitý přístup pro vaše stavby.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Jakub Šimerda

Bydliště/Sídlo společnosti

S. K. Neumanna 2501, 530 02 Pardubice

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Telefon

+420 725 280 787

Email

staroceske-drevostavby@seznam.cz

Kontaktní osoba

Jakub Šimerda

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací