Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Roubenka Vyškov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Roubenka Vyškov

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Poloroubenka „Vyškov“ byla realizována jako komfortní stavba splňující veškeré požadavky na současné moderní bydlení a to vše v souladu s historicky osvědčeným dispozičním uspořádáním a použitými přírodními materiály.

Architektonický popis

Celkový výraz tohoto poloroubeného domu vychází z tradičního konstrukčního pojetí a tvarosloví lidových roubenek při použití moderních technologických postupů a materiálů. Zajímavostí je náročně skládané deskové obložení lomenice se slunečním motivem ve vrcholu štítu.

Technický popis

Roubené části této stavby jsou zhotoveny z lepeného lamelového dřeva BSH opracovaného na CNC dřevoobráběcí lince. Tato technologie se vyznačuje vysokou přesností provedení a oproti roubenkám, zhotoveným z nevysušeného, surového materiálu, stavba „nesedá" a tak odpadá nutnost několikaměsíční technologické přestávky při její realizaci. Stavbu je tak možné provést v jednom kontinuálním časovém sledu a také je možné díky této technologii ihned první topnou sezónu zahájit vytápění objektu na plný výkon.

Realizační skupina

Architekt

OK PYRUS, s.r.o.

Projektant

OK PYRUS, s.r.o.

Dodavatel stavby

OK PYRUS, s.r.o.

Země umístění stavby

Česká republika

Umístění díla

Vyškov

Datum kolaudace

10/2014

Skladba konstrukce

Roubená stěna z lepeného lamelového dřeva BSH tl. 240 mm.

Počet obytných podlaží

2

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

OK PYRUS, s.r.o.

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 608 202 216

E-mail

info@okpyrus.cz

Kontaktní osoba

Ing. Otakar Koudelka, CSc.

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

OK PYRUS, s.r.o. je firma s nejdelší působností na českém trhu v oblasti dřevostaveb se specializací na certifikované dřevostavby z masivu – moderní sruby a roubenky a nabízí profesionální, individuální přístup od architektonického návrhu, přes projekt, samotnou realizaci až po údržbu a poradenství.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací