Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Kostel Panny Marie Dobré rady

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Kostel Panny Marie Dobré rady

Popis konstrukce

Kdysi poutní místo a záchytný bod viditelný z daleka. Touží po tom být oslavou řemesla a odrazem svého domova. Proto je návrhem konstrukce klasická, z masivních prvků, a ne lepených. Dva hřebeny jako dva národy, které spojuje společná víra. Z venku působí střecha jako uzavřená, ale uvnitř objevíme světlo z úžlabí mezi hřebeny. Úžlabí přijímá první a poslední paprsky slunce, přijímá je jako první a poslední z celé vesnice. Konstrukční systém využívá principu skružové soustavy, kdy skruže jsou v tomto případě tvořeny coulovými prkny různých délek a spojované podle potřeby závitovou tyčí.

Inovativní řešení

Návrh konstrukce představuje inovaci díky kombinaci skružové a příhradové soustavy.

Zajímavost o konstrukci / Příběh díla

Schované za hustým listím javorové aleje poníženě prosí po obnově. Opět sem táhne věřící i nevěřící. Svůj příběh si náš ztracený kostel musel prožít celý, abychom si ho mohli zase vážit. Nikdy by se zdaleka tolik nepsalo a nemluvilo o kostelu, který přežil několik desetiletí a byl opět vzkříšen rekonstrukcí krovu a omítek. Pokud ho obnovíme v původní podobě, smažeme tak příběh nedávné doby – příběh, který nesmíme zapomenout.

Umístění konstrukce

Pohorská Ves, 382 83

Realizační skupina

architekt

KURZ architects

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

KURZ architects s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Benešov nad Černou

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jan Kurz

Email

info@kurz.archi

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

V srdci studia KURZ architects stojí manželé Zuzana a Jan Kurz, kteří jej v roce 2017 založili, aby tak dali reálné obrysy své společné vášni. Od té doby, spolu s dalšími kolegy, krok za krokem úspěšně budují prostor, ve kterém jsou všichni zúčastnění inspirováni a povzbuzováni k tomu, aby přicházeli s vlastním kreativním řešením. V roce 2021 byli uznávaným magazínem ARCHITECT+ zařazeni mezi TOP10 nejslibnějších mladých architektonických studií.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací