Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Domek na vodě

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Domek na vodě

Popis konstrukce

Domek je tvořen plováky, pontonem s vnější podlahou a samotným domkem (obytná část + WC). Ponton je tuhá ocelová konstrukce, opláštěná akátovými prkny. Hlavní nosná konstrukce domku je tvořena hliníkovým rámem, ztužující konstrukce modřínovými hranoly. Domek je z vnější i vnitřní strany opláštěn dřevěnými prkny. Střecha je tvořena OSB deskami a plechovou krytinou. Obytná část je zateplena. Velká trojúhelníková okna jsou neotvíravá, střešní okno je výklopné. Domeček bude opatřen žebříkem pro vstup do vody a kotevním okem pro loďku. V prostoru terasy je pod hřebenem možné umístit stínící roletu.

Ochrana dřeva před povětrnostními podmínkami

V návrhu je zachován přírodní vzhled dřeva, které lze ošetřit vhodným způsobem. V exteriérových podlahách je voleno akátové dřevo, odolné vůči povětrnostním vlivům.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Opláštění pontonu je navrženo akátovými prkny s protiskluzovou úpravou. Akátové dřevo je voleno na podlahu exteriéru kvůli odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Hlavní nosná konstrukce domku je tvořena hliníkovým rámem, ztužující konstrukce je z modřínových hranolů. Z vnější strany je domek opláštěný modřínovými prkny, z vnitřní smrkovými. Střecha je tvořena OSB deskami a plechovou krytinou. Dřevo na domku je ponecháno v přírodních odstínech. V interiéru jsou pak použity modré nátěry dřevěných detailů, dodávající domečku námořnický nádech.

Zajímavost o konstrukci / Příběh díla

Originální glampingový projekt s hlavní myšlenkou romantického odpočinku v soukromí a v přírodě, doprovázeného příjemným pohupováním vodní hladiny, nabízí zajímavou formu zážitkového ubytování.

Atraktivní trojúhelníkový domeček, umístěný na plovácích, nabízí vše, co je třeba – interiérové posezení s možností rozložení na postel, malou kuchyňskou linku i samostatnou toaletu, oddělenou venkovní terasou. Bezpečný přístup do vody ke koupání zajišťují žebříky. A spojení s civilizací…? Jedině loďka.

Realizační skupina

architekt

Ing. arch. Michaela Švancarová

projektant

Jan Štohandl

jiné

ootoolno.cz

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ateliér Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno – Královo Pole

Kontaktní osoba pro veřejnost

Miroslav Janovec

Telefon

+420 722 943 213

Email

janovec@atelierunipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vytváříme jedinečný prostor pro život, volný čas, zábavu i osobnostní růst.

Každé místo a zadání si zaslouží jedinečné řešení. Navrhujeme stavby jako přirozenou součást jejich okolí. Naše projekty mají smysl, naplňují skutečné potřeby lidí v každodenním životě. Společně s vámi vytváříme prostředí, ve kterém chceme žít.

Originální nápady, léta zkušeností a smysl pro detail –kvalita našich projektů stojí na dobře odvedené práci. Naše stavby najdete v Evropě i ve světě.

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací