Děti se staraly o les nedaleko Nového Bydžova

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Děti se staraly o les nedaleko Nového Bydžova


V lese poblíž Nového Bydžova proběhla v úterý 1. října 2019 akce „Do lesa s lesníkem“ pro 91 dětí a jejich pedagogy ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Nový Bydžov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Cílem této akce je ukázat dětem a jejich učitelům zážitkovou formou jednotlivé činnosti lesního hospodářství tak, jak je v lese provádí samotní odborníci – lesníci. Děti si tak zasadily sazenici douglasky, prověřily si znalosti v poznávání stromů, třídily informace o vodě na špatné a správné, měřily výšky a tloušťky stromů a společně s odborníky určovaly i jejich věk. Seznámily se také s lesnickými mapami a v tvořivé dílně sestavovaly na čas dřevěné skládačky a vlastnoručně zdobily dřevěné madailonky, které si na památku odnesly domů.

Žákům zpestřila dopoledne i ukázka práce tažného koně při přibližování dříví z lesa. Děti díky programu zjistily, že práce lesníka není jednotvárná a probíhá celý rok.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích a videu níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací