Děti v lesoparku Houšťka

Novinka je ze dne: 29. září 2021

Děti v lesoparku Houšťka

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi opět konala akce Do lesa s lesníkem na kterou přišlo 120 dětí z místních škol ZŠ Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Jungmannova a ZŠ Školní Brandýs nad Labem. Děti se přišly podívat do parku Houšťka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka.

Program pro ně na 6 stanovištích zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnery akce, kterými byly Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, Město Brandýs nad Labem–Stará Boleslav. Akce se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Žáci zde sázeli sazenice buku, vlastnoručně si vyrobili a ozdobili dřevěný medailonek. Měřili také výšky a tloušťky stromů, hravou formou získávali informace o odstraňování dřevin z lesa a také se dozvěděli zajímavé informace z myslivosti. Zaujala je ukázka těžební techniky a železného koně, během které si mohli prohlédnout nářadí dřevorubce včetně motorové pily.

Dětem a učitelům se akce moc líbila. Na závěr si děti dostaly od města Brandýs nad Labem chutný koláček. Více z celého dne můžete vidět na videu a fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací