Do lesa s lesníkem na jižní Moravě

Novinka je ze dne: 13. listopad 2017

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě

Do jihomoravských Šardic vyrazilo ve středu 12. října 2017 na další akci „Do lesa s lesníkem“ 101 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy Moravský Písek, Základní školy Hovorany, Základní školy Šardice a Základní školy Čejč. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s občanským sdružením Pro přírodu a myslivost a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Ranní mlhu rozpustily paprsky slunce a tak se děti mohly těšit krásnému slunnému dni v lese. Děti si v terénu zkoušely vábit některé druhy zvěře, měřit pomocí výškoměrů výšky stojících stromů, dozvěděly se zajímavé informace o využití dřeva, viděly ukázku práce dřevorubce a také přibližování dřeva koněm. Nakonec si děti pochutnaly na vynikajících koláčcích.

Jak se den v lese vydařil, shlédnete na fotografiích a videu níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací