Do lesa s lesníkem opět v lesích města Hradec Králové

Novinka je ze dne: 26. říjen 2017

Do lesa s lesníkem opět v lesích města Hradec Králové

Zataženou oblohu, ale bez deště. Právě takové počasí uvítalo 98 žáků ZŠ Milady Horákové z Hradce Králové a ZŠ a MŠ Nový Hradec u rybníku Výskyt v Městských lesích Hradec Králové a.s. na akci s názvem Do lesa s lesníkem. Jedná se o vzdělávací půldenní interaktivní program, který každoročně po celé České republice připravuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s různými partnery a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. U rybníka Výskyt byli součástí tohoto projektu partneři PETROF, spol. s.r.o. a Městské lesy Hradec Králové a.s.

Děti se na 6 stanovištích dozvěděly spoustu nových informací o  lesním hospodářství. Samy zasadily svojí sazenici dubu, zahrály si hon na lišky, poznávaly různé druhy dřevin, vyznačovaly dřeviny vhodné k odstranění, a tím se učily principy výchovy lesa. Na dalším stanovišti byla ukázka kácení stromu s jeho vyvětvováním a manipulací kmene za pomocí kočího s koněm. Nedílnou součástí tohoto programu bylo i měření stromů, kde si žáci sami vyzkoušeli jakými přístroji měří lesníci stromy v lese. Společnost  PETROF, spol. s.r.o. měla nachystané klapky a mechanizaci z klavíru. Žáci tak měli jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku klavírního křídla i samotných kláves. Také žákům ukázali různé druhy dřevin.

Jako závěrečnou sladkou tečku za pěkným dopolednem si účastníci odnesli chutné koláčky. Akce se všem moc líbila. Podívejte se sami na skvělou atmosféru, která čiší z fotek níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací