DO LESA S LESNÍKEM PODRUHÉ V MĚSTSKÝCH LESÍCH LITOMYŠL

Novinka je ze dne: 23. listopad 2020

DO LESA S LESNÍKEM PODRUHÉ V MĚSTSKÝCH LESÍCH LITOMYŠL


Krásné slunečné počasí přivítalo v úterý dne 6. 10. 2020 u Říhovy chaty v městských lesích Litomyšl 72 dětí ze 4. a 5. tříd základní školy v Litomyšli, Zámecká a ZŠ Janov. Akci Do lesa s lesníkem pro ně zde připravila Nadace dřevo pro život za finanční podpory Ministerstva zemědělství.


Žáci si sami vyzkoušeli pomocí sazeče a sekeromotyky zasadit sazenici buku, případně smrku a douglasky, měřili výšky a průměry kmenů stojících stromů, aby tak následně mohli spočítat zásoby dřeva. Prostřednictvím různých her získali informace o práci myslivců. Na stanovišti Výchova lesa se dozvěděli o principech odstraňování dřevin. Sami pak navrhovali a s odborníky konzultovali, proč některé stromy odstranit, a které naopak v lese ponechat. Na vlastní oči viděli kácení stromu a jeho odvětvování. V tvořivé dílně si prohlédli truhlářské a tesařské pomůcky a vyrobili si na památku dřevěný medailon.

Akce se učitelům i žákům moc líbila a na závěr si každý z nich odnesl chutný koláček. Jak se akce vydařila, posuďte sami z fotek níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací