Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov

Novinka je ze dne: 19. červen 2018

Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov     

Dne 7. 6. 2018 se v nádherném lesním komplexu rozsáhlého vojenského prostoru Boletice, který mají ve správě Vojenské lesy a statky ČR, s.p., konala akce „Do lesa s lesníkem“. Vzdělávací program pro 86 žáků 4. a 5. tříd ZŠ Volary připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky ČR, s.p. –  Lesní správou Arnoštov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Den zpočátku se zataženou oblohou vystřídalo slunce a děti se tak mohly těšit nádhernému počasí a aktivitám, které pro ně nachystali odborníci – lesní pedagogové. Žáci se dozvěděli o jednotlivých činnostech lesníků v průběhu vývoje lesa a sami se do těchto aktivit zapojili. Pro děti často nevídanou záležitostí bylo zhlédnutí ukázky práce železného koně, který v lese nahrazuje práci živého koně. Tento stroj, jehož ovládání si mohli žáci sami vyzkoušet pomocí dálkového ovladače, pomáhá lesníkům dostat dříví z lesa na taková místa, která jsou dostupná pro nákladní vozy.

Děti si z lesa kromě chutných koláčků odnesly i spoustu nových informací a nevšedních zážitků. Jak se akce líbila všem účastníkům, můžete zhlédnout na fotografiích a videoreportáži níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací