„Do lesa s lesníkem“ v lesích Města Rokycany

Novinka je ze dne: 06. květen 2017

„Do lesa s lesníkem“ v lesích Města Rokycany

Dne 25. 4. 2017 se za slunného počasí již po páté konala v městských lesích Rokycany akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s panem Ing. Sudou, jednatelem společnosti Lesy města Rokycany, a firmou Smarfit Kappa ze Žebráka. Celkem se akce zúčastnilo 111 žáků ze Základních škol Jižní Předměstí a T. G. Masaryka Rokycany za doprovodu svých učitelů.

Akce byla zahájena slavnostním troubením a poté se děti vydaly do lesa, kde na ně čekalo  6 stanovišť s aktivitami, které si pravděpodobně vyzkoušely poprvé v životě. Sázely stromky jedle, naučily se používat výškoměr, z jehož naměřených hodnot se dále vypočítává objem stojícího stromu, měřily průměry kmenů dřevin pomocí průměrky a seznámily se s lesnickými mapami. Pomocí hry na prořezávky pochopily princip odstraňování jednotlivých stromků z porostů. Dále také viděly ukázku práce dřevorubce a kočího, poznávaly zvuky zvířat a mohly obdivovat krásu orla skalního, kterého ze Záchranné stanice v Rokycanech dovezl pan Petr Moulis. Na stanovišti, které zajišťovala firma Smarfit Kappa, si žáci složili z papírového kartonu kufřík a stojánek na mobilní telefon.

Cílem celé akce bylo ukázat dětem les očima lesníků, aby pochopily jeho význam pro život na Zemi a uvědomily si, že dřevo z našich lesů je obnovitelná surovina, jejímž využívání chráníme životní prostředí.  

Příjemnou atmosféru z této akce si můžete vychutnat na fotkách v galerii a ve videu.

 

 

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací