Lesníci vyrazili za dětmi ke Zbirohu

Novinka je ze dne: 31. říjen 2018

Lesníci vyrazili za dětmi ke Zbirohu

V lese poblíž Zbirohu proběhla v úterý 23. října akce „Do lesa s lesníkem“ pro 104 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy J. V. Sládka Zbiroh, ZŠ a MŠ Radnice, ZŠ a MŠ Mlečice. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Předposlední akci v letošním roce provázelo větrné podzimní počasí. Žáci si proběhli v lese 6 stanovišť, kde se zábavnou a hravou formou dozvěděli o činnosti lesníků v průběhu vývoje lesa. Na stanovišti zalesnění a semenářství si vyzkoušeli sami zasadit sazenici buku. Dále si zkoušeli měřit výšky stromů a průměry kmenů různých dřevin. Z myslivosti se učili poznávat hlasové projevy různých druhů živočichů a nedílnou součástí byla ukázka dravců a jejich významu pro přírodu. Na děti čekalo překvapení v podobě dárku od partnera akce společnosti Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o. Děti si do školy odvezly vlastnoručně vyrobené houpačky a dostaly na cestu chutný koláček.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací