Lesník tentokrát ve vojenských lesích u Lipníka

Novinka je ze dne: 19. červen 2017

Lesník tentokrát ve vojenských lesích u Lipníka

Dne 6. 6. 2017 se na území lesní správy Dolní Újezd, v lokalitě Lesní školka Staměřice, konala akce Do lesa s lesníkem, kterou zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p., divize Lipník nad Bečvou. Akce se zúčastnilo 91 dětí ze ZŠ Trávník v Přerově, které si na vlastní kůži vyzkoušely roli lesníka v lese a mohly se tak v praxi zapojit do různých činností spojených s péčí o les a s lesním hospodářstvím. V terénu bylo připraveno 6 stanovišť, na kterých se žáci střídali po 20 minutách. Naučili se měřit délky, výšky, průměry a obvody kmenů ležících a stojících stromů, seznámili se s lesnickými mapami a jejich významem, zasadili si sazenici smrku, přiřazovali popisky jednotlivých druhů dřevin k jejich obrázkům, dozvěděli se, z čeho a kde se berou semena a potažmo sazenice lesních dřevin. Nedílnou součástí této akce byla ukázka těžební činnosti (práce dřevorubce a kočího). Děti zde mohly jako bonus zhlédnout práci vyvážecí soupravy a podívat se do kabiny řidiče. Zajímavé bylo i stanoviště s tématem myslivosti, kde se děti dozvěděly, jaká zvěř se v těchto lokalitách vyskytuje, podívaly se na některé trofeje a společně s lesníky a myslivci si objasnily principy odstřelu jednotlivých druhů zvěře. V rámci stanoviště výchova lesa si děti zahrály hru na prořezávky, aby tak pochopily význam průběžného odstraňování dřevin z porostů.

Velice oblíbené stanoviště byla práce se dřevem, kde si děti stloukaly krmítka pro ptáčky, která si pak odnesly domů. Po celou dobu konání akce doprovázelo v lese děti štěně jezevčíka pana správce a také borderteriér lektora na stanovišti myslivost. Na závěr dostaly děti od organizátorů jako překvapení velice chutné koláčky.

Hezké počasí, dobrou náladu a vydařenost celé akce můžete zhlédnout z fotek níže.   

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací