„Lesníka“ přivítala Obora v Kněžičkách

Novinka je ze dne: 12. červen 2017

Dne 2. 6. 2017 přijelo za pěkného slunečného počasí 90 žáků ze Základní školy Chlumec nad Cidlinou a Základní školy Václava Klimenta Klicpery Nový Bydžov do obory pana Kinského Dal Borgo v Kněžičkách.

Žáci se zde zúčastnili akce „Do lesa s lesníkem“, kterou pro ně připravila Nadace dřevo pro život a správa majetku Obory pana Kinského,  za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR. Děti se staly na chvilku lesníky a pečovaly o místní lesy. V praxi to znamenalo např. sazečem zasadit stromek, pomocí dřevorubecké číslovačky označit délku a průměr výřezu kmene stromu a naučit se různými metodami zjišťovat věk dřevin. Na oblíbeném stanovišti myslivost, si žáci vyzkoušeli střelbu v leže ze vzduchovky a na památku jim byl odměnou věnován terč s jejich zásahy. Stanoviště práce se dřevem zaujalo děti soutěží o nejrychleji postavený komín z dřevěných špalíčků.

Akce se dětem i učitelům velice líbila. Krásné počasí, děti v akci, dobrá nálada a pozitivní atmosféra, to všechno si můžete prohlédnout na fotkách níže.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací