Lesopark Houšťka přivítal děti a lesníky

Novinka je ze dne: 23. září 2020

Lesopark Houšťka přivítal děti a lesníky

Krásný slunečný den přivítal ve středu 9. 9. 2020 v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, 110 dětí z místní základní školy. Děti se přišly podívat do parku Houšťka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka.
Program pro ně na 6 stanovištích zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnery akce, kterými byly Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, Město Brandýs nad Labem a Lesy České republiky, s.p.
Akce se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Žáci zde sázeli 50cm sazenice javoru klenu, stavěli dřevěný most, vlastnoručně si vyrobili a ozdobili dřevěný medailonek. Měřili také výšky a tloušťky stromů, hravou formou získávali informace o odstraňování dřevin z lesa a také se dozvěděli zajímavé informace o koloběhu vody v lese. Zaujala je ukázka těžební techniky a železného koně, během které si mohli prohlédnout nářadí dřevorubce včetně motorové pily.

Dětem a učitelům se akce moc líbila. Na závěr si děti odnesly malý dáreček od partnerů a také chutný koláček. Více můžete vidět na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací