Lesy okolo rozhledny Bára navštívily děti

Novinka je ze dne: 01. říjen 2021

Lesy okolo rozhledny Bára navštívily děti


Dne 22. 9. 2021 se konala akce do lesa s lesníkem, pořádaná Nadací dřevo pro život. Akce byla realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Pardubického kraje, ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim, s. r. o.

Les obklopující rozhlednu navštívilo 83 děti ze ZŠ Slatiňany a ZŠ Nasavrky, která se nachází v okrese Chrudim.

Na 6 stanovištích, které byly rozmístěny po lese, se děti dozvěděly nové a užitečné informace o práci lesníků a o tom, jak pečují o les. Mezi nejoblíbenější stanoviště patřilo Semenářství a zalesňování, kde si děti zasadily sazenici buku. Na stanovišti Techniky měření stromů se děti dozvěděly, jak je možné pomocí trojúhelníku změřit výšku stromu. Stanoviště Myslivosti si žáky získalo díky výstavce kůží a mysliveckých trofejí. Jako vzpomínku na akci si děti v kreativní dílně vyrobily dřevěnou sovičku, kterou si odnesly domů.

Dopoledne v lese bylo ukončeno slavnostním nástupem, při kterém účastníci akce dostali chutný koláček. Odchod dětí k autobusu doprovázelo troubení na lesnici.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací