Malí lesníci pečovali o vojenské lesy

Novinka je ze dne: 09. květen 2017

Malí lesníci pečovali o vojenské lesy

Ve čtvrtek 27. 4. se v lokalitě „Zadní Karlovka“, kterou mají ve správě Vojenské lesy a statky, s.p., divize Hořovice, konala oblíbená akce „Do lesa s lesníkem“, realizovaná s  finanční podporou Ministerstva zemědělství. Partnery této akce byli již výše zmiňované Vojenské lesy a statky, s.p. a také firma Smurfit Kappa Žebrák. Pozvánku na vzdělávací program, kde se žáci stanou lesníky, přijaly základní školy z Komárova, Oseka a 2. ZŠ v Hořovicích.

Osmdesát žáků a jejich učitelé se aktivně zapojovali do činností, které v lese vykonávají lesníci. Největší atrakcí byla opravdová práce s koněm  pod odborným dohledem zkušeného kočího. Dále žáci sázeli stromky, označovali dřeviny vhodné k odstranění z porostů, seznámili se s pomůckami na měření stromů  a pomůckami těžaře. Z myslivosti se dozvěděli o existenci vábniček (pomůcek k napodobování hlasu určitého druhu zvěře) a také hledali pomocí dalekohledu v lese obrázky různých druhů lesních živočichů. Jedné skupince dětí se poštěstilo zahlédnout v mlazině prchající bachyňku se selaty. V tvořivé dílně společnosti Smurfit Kappa si pak žáci složili z papírového kartonu krásný kufřík a stojánek na mobil.

Ve videu níže se podívejte, jak si děti program užily.

 

 

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací