Obora Kněžičky otevřela své brány dětem

Novinka je ze dne: 04. červen 2019

Obora Kněžičky otevřela své brány dětem

Nádherné prostředí a slunečné počasí přivítalo ve čtvrtek dne 30. 5. 2019 v Oboře Kněžičky 85 dětí ze všech pátých tříd základní školy Chlumce nad Cidlinou. Nadace dřevo pro život ve spolupráci s vedením a zaměstnanci majetku pana hraběte Francesca Kinského ze společnosti Kinský dal Borgo, a.s., zde uspořádala akci Do lesa s lesníkem. Ta je finančně podporována Ministerstvem zemědělství. Děti zde na 6 stanovištích strávily 2,5 hodiny, aby se dozvěděly vše o tom, co je náplní práce lesníků a jak svou činností zasahují do vývoje lesa.

S dřevěným puzzlem listů různých stromů soutěžily na čas o nejrychlejší složení. Další klání na čas se událo o nejvýše poskládaný komín z různě velkých dřevěných špalíčků. V rámci stanoviště voda v lese děti třídily a hodnotily pravdivost informací o vodě. Na stanovišti zalesňování sázely sazenice dubu. Při výchově lesa utvářely dle vylosovaných cedulek řadu věkově různých porostů, které představovaly ve formě různých tělesných pozic (např. sazenička byla v dřepu, aj.). Většina dětí se poprvé setkala s pomůckami na měření stromů výškoměrem a průměrkou. Někteří šťastlivci si vyzkoušeli pomocí stupaček (speciální zařízení na boty) a postroje lézt po kmeni stromu. Tuto metodu lesníci využívají ke sběru šišek. Velice oblíbenou atrakcí se stala kobylka Lenička, která zde dětem ukazovala přibližování dřeva z lesa. Děti měly možnost si vyzkoušet dřevorubeckou přilbu, případně potěžkat motorovou pilu. To vše a spousta dalších aktivit bavila žáky v lese.

Podívejte sami, jak se akce vydařila na fotkách níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací