První letošní akci „Do lesa s lesníkem“ odstartovaly rokycanské děti

Novinka je ze dne: 06. květen 2019

První letošní akci „Do lesa s lesníkem“ odstartovaly rokycanské děti

Krásné slunečné počasí zahájilo letošní sezónu akcí „Do lesa s lesníkem“ na polesí Žďár.
Dne 17. 4. 2019 se do rokycanských lesů přijelo podívat 76 dětí ze 4. a 5. tříd Základní školy Rokycany (ul. Mírova), aby se prostřednictvím lesní pedagogiky, zábavné a hravé formy výuky, dozvěděly o práci lesníků a významu dřeva. Akci každý rok organizuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy města Rokycan, s.r.o., společností Smurfit Kappa Czech s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.


Akce byla zahájena slavnostním troubením a poté se děti vydaly do lesa, kde na ně čekalo 6 stanovišť. Zde žáci sázeli stromky, naučili se používat výškoměr, z jehož naměřených hodnot se dále vypočítává objem stojícího stromu, měřili průměry kmenů dřevin pomocí průměrky a seznámili se s lesnickými mapami. Pomocí hry na prořezávky pochopili princip odstraňování jednotlivých stromů z lesních porostů. Dále také viděli ukázku práce dřevorubce a kočího, poznávali zvuky zvířat a seznámili se s odvětvím myslivosti – sokolnictvím. Na stanovišti, které zajišťovala firma Smurfit Kappa Czech s.r.o., si žáci složili z papírového kartonu domeček, který pak dle vlastní fantazie pomalovali.


Níže se můžete podívat na fotografie, které zachycují příjemnou atmosféru půl denního programu.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací