První letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“ přivítala Horní Planá

Novinka je ze dne: 24. duben 2017

První letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“ přivítala Horní Planá

Ve středu 12. dubna 2017 uspořádala  Nadace dřevo pro život první akci  „Do lesa s lesníkem, ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p., divize Horní Planá a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Akce, která se konala v lesích poblíž vesničky Hodňov a města Horní Planá, se zúčastnilo 91 žáků 4. a 5. tříd včetně pedagogického dozoru ze základních škol Horní Planá, Černá v Pošumaví a Frymburk.

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci na šesti stanovištích. Vyzkoušeli si sami zasadit sazenici smrku, změřit výšku stromu, zjistili, jak lesníci vychovávají mladé lesní porosty a spoustu dalších činností souvisejících s lesním hospodářstvím a prací lesníků. Velkou atrakcí, zejména pro kluky, byla ukázka práce tzv. železného koně, který v lese zastupuje roli koně živého, neboť přibližuje  pokácené kmeny z místa těžby ke zpevněné lesní cestě, odkud je mohou lesníci bez velkých problémů odvézt.

Žáci byli také nadšení ze štěněte bavorského barváře Azora, který si získal sympatie  a obdiv všech přítomných dětí. Lákavé a zajímavé se pro děti stalo stanoviště, kde mohly pracovat se dřevem. Aktivita spočívala v tom, že si dvě skupiny dětí předávaly zprávy prostřednictvím obrázků, které malovaly na dřevěné placky, kolečka uříznutá z větví pokácených stromů. I přes chladné počasí, se dětem akce velice líbila. Ostatně, můžete se podívat na fotky a videoreportáž. Všichni si akci náramně užili.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací