Sezóna Do lesa s lesníkem skončila na Kunštátu

Novinka je ze dne: 25. listopad 2019

Sezóna Do lesa s lesníkem skončila na Kunštátu


Slunečné a nadprůměrně teplé počasí přivítalo ve čtvrtek dne 24. 10. 2019 131 žáků ze ZŠ a MŠ v Kunštátu na akci „Do lesa s lesníkem“. Tu pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností INÉS Kunštát, s.r.o., společností Javořice, a.s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Na žáky čekalo tradičně 6 stanovišť, která ukazovala práci lesníků v jednotlivých fázích vývoje lesa od semínka po dospělý les. Hned po zahájení zhlédli všichni společně ukázku kácení stromu. V rámci stanoviště zalesňování a semenářství netradičně sázeli sazenice plané hrušně, které kolem lesní cesty vytvořily alej. Dále si zahrály hru na prořezávky (výchovný zásah v mladém lese, kterým lesníci upravují počet dřevin na ploše). Na stanovišti, Co vše se měří v lese, si děti vyzkoušely změřit výšky a tloušťky stromů. Dále se dozvěděly, jak důležitá je voda v lese i pro život člověka.

Na stanovišti Práce se dřevem, které zajišťovala společnost Javořice, a.s., si vlastnoručně, za pomoci hřebíků a kladívek, vyrobily krmítka pro ptáčky. Na závěr akce si děti odnesly chutný koláček.

Jak se akce vydařila, se přesvědčte sami z fotografií níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací