Žáci ze ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh se stali lesníky státních lesů

Novinka je ze dne: 02. červenec 2020

Žáci ze ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh se stali lesníky státních lesů

Nadace dřevo pro život uspořádala 23. 6. 2020 ve státních lesích nedaleko Frýdku-Místku akci s názvem „Do lesa s lesníkem“, aby zde společně za pomoci lesních pedagogů a zaměstnanců Lesů České republiky, s.p. předali na půl dne pomyslné žezlo lesníků do rukou žáků 3., 4. a 5. tříd základní školy v Ostravě-Zábřehu. Tohoto interaktivního dopoledního vzdělávacího programu o lesním hospodářství se zúčastnilo 75 dětí a jejich pedagogů. Akce se konala ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V reálném pracovním prostředí lesníků se žáci dozvěděli více o lesnické práci. Sami sázeli sazenice javoru, zhlédli činnost dřevorubce a práci kočího s koněm Tornádem. Měřili výšky stojících stromů a seznámili se také s pomůckami pro zjišťování objemu kmene. V kreativní dílně si žáci vyrobili dřevěné medailonky. Na závěr si děti odnesly chutný koláček.

Jak se program s lesníky líbil samotným žákům a pedagogům, se podívejte na fotografiích níže.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací